-1o

Як допомогти лебедям взимку і не нашкодити?

  • 2021.02.09 16:55
    • Громада
    • Надзвичайні ситуації
  • 540

Лебедям не страшні морози до -2. У цих птахів є теплий лебединий пух і жирова змазка, а головна небезпека для них — це голод.  

З настанням осені перелітний птах не летить у двох випадках. Або птах ослаблений, що часто трапляється з перволітками та самками, які влітку вивели велике потомство. Або ж він травмована хижаком, але частіше — мисливцем. Тому перше, що потрібно зробити, це спробувати злякати лебедя, щоб з’ясувати — чи може птах літати, — радять фахівці. — Якщо птах злетів, то підгодовувати його небажано — він сам може знайти їжу. А якщо водойма повністю замерзне, то він перелетить на незамерзлу ділянку. Лебедю досить ополонки діаметром хоча б п’ять метрів, щоб по льоду до нього не підібралися хижаки.

Орнітологи рекомендують підгодовувати птаха в період морозів тільки в тому випадку, якщо це сірий перволіток, що ще не змінив оперення. Одному такому лебедю необхідний 1 кг комбікорму раз на три дні. Така порція не привчить птаха до штучного годування, але й не дасть загинути в холоди. Також лебеді охоче їдять зерно, овес, кукурудзу, терті овочі та розмочене у воді сіно. Для міських жителів важливо знати, що лебедів і качок не можна годувати хлібом — у птахів від нього починається ентерит.  Саме систематичний прикорм диких птахів у теплу пору часто й стає причиною, чому вони не відлітають у вирій. Цим люди надають птахам погану послугу, відучуючи добувати собі корм і вселяючи помилкову надію на легку зимівлю.

Якщо ж лебідь не може злетіти і сидить на повністю замерзлому водоймищі — значить він дуже ослаблений або травмований. Такого птаха потрібно відловити й передати до найближчого центру реабілітації та адаптації диких тварин, у зоопарк або в екопарк.

 

Інші новини