Це питання з року в рік ніколи не втрачає актуальності та завжди вимагало підвищеної уваги. А через військову агресію весь цей процес ускладнюється ще й тим, що, крім проведення традиційних заходів, треба дуже ретельно прорахувати всі потенційні ризики, аби запобігти їм.
Власне з цих причин на початку серпня за розпорядженням міського голови
утворено міський оперативний штаб із забезпечення сталого проходження опалювального сезону, організації упередження аварій та оперативних відновлювальних робіт.
Штаб фактично працює у безперервному режимі, бо завдань для виконання є ще немало.


За проміжними підсумками можна сказати, що нашими комунальними підприємствами, управліннями на сьогодні успішно здійснено величезний обсяг робіт.
А щоб якнайширше поінформувати громаду про перебіг підготовки до опалювального сезону, пропонуємо кожен аспект розглянути зокрема.

Першим і найскладнішим завданням було для нас оптимізувати систему теплопостачання від комунальних котелень та підготувати мережі. Підстав для цього було вдосталь – від великої збитковості котелень через масовий перехід споживачів на індивідуальне опалення і відповідного зменшення на них навантаження, до здорожчання енергоресурсів.
Це, в свою чергу, зумовило проведення реконструкції всіх котелень, їх ремонту, доукомплектування тощо. Виконавцем цих всіх робіт є КП «Калуська енергетична компанія».
З цього питання на комунальники прозвітували
про готовність котельні на вул. Винниченка. Відтепер вона буде забезпечувати подачу тепла до
6 житлових багатоквартирних будинків мікрорайону цієї вулиці, які залишились на централізованому опаленні,
2 дитячих садочків,
бібліотеки,
виставкової зали.





На інших котельнях реконструкція завершується. Є впевненість, що всі заходи будуть виконані в заплановані терміни.
Йдеться про комунальні котельні на вул..Чорновола, вул. Йосипа Сліпого, вул. Біласа-Данилишина та на б-рі Незалежності.
Одна з них, та що на вул. Чорновола, переводиться під твердопаливну.
Всі вони подаватимуть теплоносій бюджетним закладам і установам.



Тут варто зазначити, що все необхідне уже придбано, йдуть підготовчі роботи (встановлення котлів, їх обв’язка тощо).
А загалом з бюджету громади на заходи з реконструкції котелень направлено: 

0,3 млн. грн – на виготовлення проектної документації;
1,62 млн. грн – на закупівлю нових котлів;
1,2 млн. грн. – на реконструкцію мереж з газопостачання котелень.


Кошти, звісно, не малі, але є впевненість, що від проведеної реконструкції котелень обсяги споживання енергоресурсів значно знизяться. А на сьогодні це також є пріоритетом.
Також варто зазначити, що працівниками КП «Калуська енергетична компанія» у співпраці з Калуською ТЕЦ активно ведеться робота з підготовки мереж централізованого теплопостачання від теплоелектроцентралі до опалювального сезону. На потреби в закупівлях труб для ремонту цієї мережі
виділено 0,5 млн. грн. На сьогодні комунальники вже приступили до гідрологічного випробовування системи теплопостачання.

До слова,
управляюча компанія «Теплодім» вже відновлює систему теплопостачання в суміжних будинках на вул. Пушкіна (15,15а,15б,15в), де нещодавно її зруйнували зловмисники.

Ще з важливого
наше комунальне підприємство «КЕК» отримало ліміт на 2,1 млн м3 блакитного палива. І за прогнозами – цього цілком достатньо, щоб забезпечити теплопостачанням всі об’єкти, які обслуговує КП «Калуська енергетична компанія».
