20o

Про оптимізацію урядової програми "Прихисток"

  • 2022.08.31 09:20
    • Актуально
    • Житлово - комунальне господарство
    • Все для внутрішньо переміщених осіб
  • 285
Уряд оптимізував програму «Прихисток»
Кабінет Міністрів України прийняв проєкт постанови, який з 1 вересня запроваджує цифровізацію процесів, пов’язаних з виплатою компенсації за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб у межах програми «Прихисток». Зокрема, прийняття заяви на отримання компенсації, внесення даних про розміщених переселенців відбуватиметься через інформаційно-аналітичну систему.
Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.
???? «Впровадження такої інформаційно-аналітичної системи для посадових осіб дозволить відслідковувати реалізацію програми «Прихисток» онлайн та оптимізувати всі її процеси: від прийняття заяв громадян на компенсацію за тимчасове розміщення ВПО — до збору, обробки та формування звітів для виплат. Також завдяки цифровізації зменшиться паперове навантаження на органи місцевого самоврядування та військові адміністрації», — зазначив Олексій Чернишов.
Також проєктом постанови передбачена можливість отримання компенсації власниками майна віком до 18 років. Зокрема, їх батьки чи опікуни можуть подавати заяви на компенсацію витрат, що пов’язані з безоплатним тимчасовим розміщенням ВПО.
✔ Зазначимо, що за домовленістю Мінрегіону з донорами з вересня передбачається виплата компенсації всім заявникам за рахунок фінансової допомоги від міжнародних організацій. Задля забезпечення відповідних виплат громадянам, які у серпні цього року розмістили ВПО з числа вразливих категорій, проєктом постанови передбачено окремі форми збору даних (заяв, узагальнених переліків та інформації).
Нагадуємо, що Мінрегіон напрацьовує проєкт рішення Уряду, який пропонуватиме збільшити вдвічі розмір компенсації на період опалювального сезону.
Інші новини