0o

У Калуському ліцеї імені Дмитра Бахматюка розпочалося відзначення дня закладу

  • 2024.05.10 10:16
    • Громада
    • Освіта
  • 250

Це свято не лише учнів та педагогів ліцейної спільноти, але й усієї громади.

Калуський ліцей ім. Дмитра Бахматюка - це не просто навчальний заклад,- це храм науки із 34-річною історією, де юні таланти здобувають знання, шліфують свої навички та готуються до майбутнього.

– Родина ліцею пишається своїми багаторічними традиціями та здобутими за роки свого існування успіхами, а ми, безсумнівно, пишаємося учнями цього закладу, які щороку перемагають на олімпіадах, конкурсах та змаганнях, – акцентував міський голова Андрій Найда. – І, звичайно, педагогами, які є не лише висококваліфікованими фахівцями, але й справжніми наставниками для учнівської молоді. 

На урочистості з нагоди Дня Калуського ліцею ім. Д. Бахматюка завітали міський голова Андрій Найда, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Олег Савка, секретар Калуської міської ради Віктор Гільтайчук. 

– У цей святковий день щиро бажаю всьому учнівсько-педагогічному колективові ліцею міцного здоров'я, творчого натхнення, нових звершень, – зазначив у вітальному слові Андрій Найда. – Нехай наш Калуський ліцей імені Дмитра Бахматюка і надалі процвітає, а його випускники роблять світ кращим!

Щодо програми святкування Дня закладу, то святкова програма триватиме впродовж усього сьогоднішнього дня. 

Зокрема, саме зараз учні 5-11 класів вирушили у подорож часом під назвою «Історія успіху». Під час подорожі старшокласники для своїх молодших друзів провели урок історії ліцею. Заклад засновано в 1990 році як Калуську гімназію. З 2004 року він функціонує в новому приміщенні. У 2015 році Калуській гімназії присвоєно ім’я її ідейного засновника, першого керівника – Дмитра Бахматюка. У 2020 році заклад змінив свій статус, ставши ліцеєм. А очолила його і до нині бережно опікується шкільною родиною Оксана Титівна Табачук. 

Калуський ліцей ім. Дмитра Бахматюка має всі шанси стати науковим ліцеєм. І не дарма. Адже щороку тут проходить презентація дослідницьких проектів, над якими працюють учні 10-х класів. А сьогодні вперше свої наукові роботи для десятикласників презентували семикласники - Ярина Іляш та Давид Чернета.

Ярина зі своїм проектом на тему: «Світло єднання поколінь. Континуальність освіти Калуша» здобула перемогу в області, а Давидів проект: «Олекса Гірник. Вогонь українського відродження» приніс перемогу ліцеїстам на районному етапі обласного конкурсу «Серцем єдиним, ми – Україна». 

Ще один захід, який традиційно проходить в рамках Дня ліцею – брейн-ринг «Час інтелектуалів». Зазвичай учасниками змагань були вчителі та учні, а цього року бажання позмагатися виявили і батьки. Переможною стає та команда, яка найкраще проявить логічне мислення та обізнаність у різних галузях знань. 

Для п’ятикласників у рамках сьогоднішнього свята проходить квест-флешмоб «Ми ліцеїсти». Під час цього інтерактиву учні демонструють свою уважність та знання, які здобували на уроці історії ліцею. На кожній із локацій на них чекають різноманітні завдання, пройшовши які, вони отримують одну із літер речення «Ми ліцеїсти». Організатори переконані, що тут справиться кожен учасник, адже школярі добре знають історію свого улюбленого закладу. Тож переможцями стануть всі! 

І ще один незабутній захід, якого з року в рік чекають і діти, і педагоги – фінансово-економічна гра LYCEUM COMPANY. Щороку тема цієї гри змінюється. Цьогоріч обрали «УКРАЇНА: ІЗ ГЛИБИН ІСТОРІЇ». Участь беруть 11 команд 6-9 класів. Відбувається жеребкування, за яким визначається епоха, у стилі якої учасники повинні створити своє підприємство. Серед переліку епох – Трипільська культура, античні міста-держави, Галицько-Волинське князівство, Кримське ханство (16 ст.), Русь-Україна, становлення козаччини (Вишневецький), правління Богдана Хмельницького, гетьманування Івана Мазепи, незалежність, опір імперіям, підпілля.

Дотримуючись концепту та стилю, команди пропонують різноманітні активності та послуги. Їх можна отримати заплативши спеціальною валютою ліцею – «Бахмами». Одна «бахма» = 10 грн. У закладі розміщений обмінний пункт, де можна обміняти «бахми» на гривні, чи навпаки. 

Це надзвичайно цікава та корисна гра, що допомагає учням вдосконалити свої знання історії, дозволяє попрактикуватися в азах економіки, а головне – об’єднує учнівську молодь заради спільної мети. Адже всі акумульовані в ході гри «бахми» будуть обміняні на гривні, і ці кошти ліцейна спільнота спрямує за двома напрямками: підтримка ЗСУ та нові проекти із зеленого відновлення. 

Ось такий насичений та всіма улюблений день сьогодні в ліцеї імені Дмитра Бахматюка!

 Більше фото за посиланням https://www.facebook.com/share/p/P429dutgCkNksr88/

Інші новини