15o

Представники місцевого самоврядування Івано-Франківської області розпочали навчання новим методам вирішення конфліктів для посилення згуртованості. Прес-реліз

  • 2023.03.21 09:29
    • Громада
  • 202

Методикам використання діалогових підходів під час проведення консультацій з громадськістю навчалися представники 12 громад Івано-Франківської області під час заходу, що відбувся 18березня 2023 року в місті Івано-Франківськ.

 Тренінг проводився  в рамках проєкту «Лабораторії творчого діалогу в громадах», що реалізується  Спілкою «Громадські ініціативи України» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

    Методика діалогового підходу є важливим інструментом, який дасть змогу муніципалітетам вирішувати актуальні питання життя громади, враховуючи потреби різних груп місцевих жителів, представників бізнесу, громадських організацій і внутрішньо переміщених осіб.

    Як зазначив тренер проєкту Олег Овчаренко: «Насамперед, діалог – це «глибинний процес», тобто не просто факт зустрічі чи розмови або суперечки, а процес, коли комунікація між учасниками виходить за межі обміну звинуваченнями чи претензіями. Натомість ми фокусуємося на індивідуальних чи колективних переживаннях, болях, їхніх причинах, передумовах».

    У подальшому за підтримки експертів проєкту, навчені представники місцевого самоврядування із цих громад зможуть використати діалогові методики на практиці при проведенні консультацій з громадськістю. Так, в громадах Івано-Франківської області, які беруть участь в проєкті, будуть обрані актуальні теми, з’ясовані різні бачення вирішення актуальних  проблем та відбудуться щонайменше два громадські обговорення із залученням усіх зацікавлених сторін.

   Як зазначив координатор проєкту в Івано-Франківській області Андрій Фендик: «Громади як показує практика знають, що варто постійно спілкуватися з жителями громади у прийнятті рішення, але не завжди є нагода на це, а також немає досвіду чи навик. З допомогою впровадження методики діалогу у громадах буде нагода тримати постійний контакт між владою, населенням, бізнесом, церквою, молоддю заради розвитку громади та прозорості прийнятих рішень, вибору цікавих, нестандартних підходів».

 Нагадаємо, що в рамках проєкту «Лабораторії творчого діалогу» навчання практикам проведення діалогів загалом пройдуть 240 представників місцевого самоврядування з 12 регіонів України.  Проєкт  є однією з перших масштабних ініціатив впровадження діалогового підходу в застосуванні інструментів участі на місцевому рівні.   

 Проєкт реалізується в рамках програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Інші новини