У Калуському районі на 01.01.22р. зареєстровано та знаходиться під постійним наглядом 115 ВІЛ-інфікованих осіб. У 10-и осіб ВІЛ поєднаний з гепатитом В, туберкульоз виявлено у 37 осіб.
За три місяці у районі обстежено 582 особи на виключення діагнозу ВІЛ-інфікування. Серед них обов’язковим обстеженням підлягали донори, вагітні жінки, хворі на туберкульоз.
За даними ВООЗ в Україні продовжує зростати кількість нових випадків ВІЛ-інфекції та смерті від СНІДУ.
Кожній людині важливо знати свій ВІЛ-статус. Це можна зробити безкоштовним тестуванням у кабінеті «Довіра», що у Калуші на вул.Каракая,25, в обласному центрі профілактики ВІЛ/СНІДУ у м.Івано-Франківську на вул.Сагайдачного,66.
Актуальною залишається ВІЛ-інфекція в умовах воєнного часу. Поранення, збільшення кількості оперативних втручань, масові згвалтування створюють ризик збільшення поширення ВІЛ-інфекції в Україні.
При виникненні таких ризиків необхідно провести тестування на виключення ВІЛ/СНІДУ у будь-якому медичному закладі.
У шляхах передачі цієї небезпечної вірусної інфекції нічого не змінилося від 20 століття.
ВІЛ передається від людини людині:
- статевим шляхом;
- через біологічні рідини (кров, плазма, секрети жіночих та чоловічих статевих органів та інші біологічні рідини, які містять вірус імунодефіциту людини).
- від матері - до дитини. А потім стає небезпечним і грудне молоко.
Сучасне уявлення про ВІЛ-інфекцію дає змогу зробити висновок, що ВІЛ/СНІД- це не суто медична проблема, вона зачіпає багато сфер соціального й економічного життя суспільства та держави.
Розуміння цього може позитивно вплинути на зниження захворюваності на цю небезпечну вірусну інфекцію.
Особам, яким визначено позитивний статус ВІЛ, важливо якомога швидше ставати на диспансерний облік для отримання необхідної медичної допомоги, своєчасного лікування, соціальної та психологічної підтримки.