2o

Пожежна безпека в лісах: як вберегти природу від вогню

  • 2024.06.24 11:07
    • Громада
    • Надзвичайні ситуації
  • 187

У зв’язку з підвищенням температури навколишнього середовища, щороку збільшується кількість пожеж, загиблих та травмованих при пожежах людей. 

Лісова пожежа найчастіше провокується звичайною людською недбалістю: не загашені багаття, кинуті сірник або цигарка, дитячі пустощі з вогнем. 

У вогні гинуть не тільки дерева, а й птахи, звірі, вигоряє лісова підстилка і верхній шар ґрунту. Полум'я завдає величезної шкоди навіть тоді, коли воно поширюється лише по землі і не переходить на крони дерев.

Будьте обережні та уважні до своїх дій на природі, дотримуйтеся етичних та протипожежних правил, пильнуйте дії своїх дітей!

Згідно з Правилами пожежної безпеки в лісах України, які є обов’язковими для виконання всіма підприємствами, установами, організаціями (незалежно від виду їх діяльності та форм власності) і громадянами, що з будь-яких причин перебувають у лісі, протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

– розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);

– заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

– відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди;

– палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети;

– викидати у лісі обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я тощо;

– заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна;

– експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою;

– палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо).

Шановні громадяни, у пожежонебезпечний період не слід запалювати багаття у хвойних насадженнях, у місцях із сухою травою, а також під кронами дерев.

Перед виходом з лісу багаття повинно бути ретельно засипане землею, або залите водою до повного припинення тління.

Не засмічуйте також ліс побутовими відходами.

Бережіть природу, а у разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно телефонуйте 101!

Інші новини