0o

Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди

  • 2024.12.24 10:04
    • Актуально
    • Громада
    • Житлово - комунальне господарство
    • Надзвичайні ситуації
    • Оголошення
    • Фото
  • 64

Повне та скорочене найменування суб’єкта господарювання. ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КОСТАНЗА» (ТОВ «КОСТАНЗА»).

Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ – 39822094.

Місцезнаходження суб’єкта господарювання, контактний номер телефону, адреса електронної пошти суб’єкта господарювання – 03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, буд. 114, офіс 1, тел.(03472) 6 59 09; е-mаіl:office@costanza.in.ua.

Місцезнаходження об’єкта/промислового майданчика.  Філія «КАЛУСЬКА ТЕЦ» ТОВ «КОСТАНЗА» знаходиться за адресою: 77304, Івано-Франківська обл., Калуський р-н, м. Калуш, вул. Промислова, буд. 1.

Мета отримання дозволу на викиди – отримання дозволу на викиди для існуючого об’єкту ТОВ «КОСТАНЗА» у зв’язку зі зміною юридичної особи та переходом усіх прав та обов’язків від ДП «КАЛУСЬКА ТЕЦ-НОВА».

Відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля, в якому визначено допустимість провадження планованої діяльності, яка згідно з вимогами Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» підлягає оцінці впливу на довкілля. На підприємстві відсутні висновки з оцінки впливу на довкілля, оскільки з моменту набрання чинності Закону України «Про оцінки впливу на довкілля» розширень чи реконструкцій, змін до технології виробництва, заміни обладнання не проводилось, добова чи річна продуктивність не збільшувалась, тому підстав для проведення оцінки впливу на довкілля не було.

Загальний опис об’єкта (опис виробництв та технологічного устаткування). Філія «КАЛУСЬКА ТЕЦ» ТОВ «КОСТАНЗА» спеціалізується на виробництві та постачанні  електричної та теплової енергії. Проектна електрична потужність теплоелектроцентралі становить 200 МВт (4 турбіни по 50 МВт), теплова потужність – 1160 МВт (4 котли по 290 МВт).

Проектне паливо – вугілля та природний газ, підсвічувальне при роботі на вугіллі - мазут. Основним паливом на даний час для котлів №1, 2 є кам’яне вугілля газової групи, природний газ та мазут для цих котлів застосовується для розпалювання та підсвічування факелу. Котли №3 та №4 працюють виключно на природному газі.

На території Філії «КАЛУСЬКА ТЕЦ» ТОВ «КОСТАНЗА» розташовані такі відділення та будівлі з технологічним устаткуванням основного та допоміжного виробництва, при роботі якого утворюються забруднюючі речовини: котлотурбінний цех (4 котли, 4 турбіни, газове господарство), паливо-транспортний цех (вугільне та мазутне господарство), хімічний цех, хімічна лабораторія, електричний цех, цех централізованого ремонту (дільниця допоміжного виробництва, деревообробний цех, бетонорозчинний вузол, роботи з механічної обробки металу, зварювальні та ремонтні дільниці), майданчик золошлаковідвалу.   

 

Відомості щодо видів та обсягів викидів. На Філії «КАЛУСЬКА ТЕЦ» ТОВ «КОСТАНЗА» налічується 67 джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, з яких 45 організованих та 22 неорганізованих.

Від джерел підприємства в атмосферне повітря надходять такі забруднюючі речовини (т/рік): арсен та його сполуки в перерахунку на арсен (0,086), ванадій та його сполуки в перерахунку на п’ятиоксид ванадію (1,996), залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо) (0,0314), мідь та її сполуки в перерахунку на мідь (0,077), нікель та його сполуки в перерахунку на нікель (0,88107), ртуть та її сполуки в перерахунку на ртуть (0,00147), свинець та його сполуки в перерахунку на свинець (0,095), хром та його сполуки в перерахунку на триоксид хрому (0,115467), цинк та його сполуки (у перерахунку на цинк) (0,277), манган та його сполуки в перерахунку на діоксид мангану (0,01122), речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом (806,6412), оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) в перерахунку на діоксид азоту (809,2911), аміак (0,0591), азотна кислота (0,001), діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки (3376,2643), сульфатна кислота (H2SO4) [сірчана кислота] (0,10457), оксид вуглецю (221,0567), неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) (46,41562), ацетон (0,0013), бензол (0,0008), гідразин (0,00014), метан (12,004), пароподібні та газоподібні сполуки хлору, якщо вони не ввійшли до класу І, у перерахунку на хлористий водень (0,00058), фтор та його сполуки (у перерахунку на фтор) (0,000071), фтор і його пароподібні та газоподібні сполуки в перерахунку на фтористий водень (0,00044), вуглецю чотирихлорид (0,001).

Валовий викид забруднюючих речовин від усіх джерел підприємства становить 5275,414 т/рік (крім того, парникових газів: вуглецю діоксид – 362974,376 т/рік, азоту (1) оксид [N2O] – 3,038 т/рік)

У рамках розроблених обґрунтовуючих матеріалів обсяги викидів забруднюючих речовин у порівнянні з попереднім дозволом не збільшились.

Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва, що виконані або/та які потребують виконання. На ТЕЦ передбачено заходи з впровадження найкращих доступних технологій і методів керування для котлів підприємства (джерело №1), що сприяють досягненню перспективних технологічних нормативів граничнодопустимих викидів.

- режимно-технологічні налагоджувальні роботи з метою зменшення надлишку повітря горіння, впровадження рециркуляції димових газів для котлів ст. №1-4;

- абсорбція сірчистого ангідриду вапняковим молоком в скрубері, використання низько сірчистого вугілля для котлів ст. № 1, 2;

- встановлення додаткової форсунки в скруберах для поліпшення вловлювання дрібнодисперсних крапель забрудненої води і зниження краплевинесення з пилогазоочисної системи для котлів ст. № 1, 2.

Перелік заходів щодо скорочення викидів, що виконані або/та які потребують виконання.

Окремі заходи щодо скорочення викидів не розробляються, оскільки масові концентрації забруднюючих речовин не перевищують технологічних нормативів допустимих викидів відповідно до Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ), наказу Мінприроди від 22.10.2008 р. №541, а також нормативів граничнодопустимих викидів згідно наказу Мінприроди від 27.06.2006 №309.

Досягнення перспективних технологічних нормативів граничнодопустимих викидів для котлів підприємства (джерело №1) передбачається шляхом виконання вищезазначених заходів про впровадженню найкращих доступних технологій та методів керування.

Для Філії «КАЛУСЬКА ТЕЦ» ТОВ «КОСТАНЗА» передбачено поступове скорочення обсягів викидів згідно з вимогами НПСВ.

Дотримання виконання природоохоронних заходів щодо скорочення викидів ТЕЦ зобов’язується виконати природоохоронні заходи щодо скорочення викидів, що заплановано шляхом впровадження найкращих доступних технологій та методів керування.

 Відповідність пропозицій щодо дозволених обсягів викидів законодавству.  Дозволені обсяги викидів для котлів підприємства (джерело №1) пропонується затвердити на рівні фактичних значень відповідно до «Технологічних нормативів допустимих викидів забруднюючих речовин із теплосилових установок, номінальна теплова потужність яких перевищує 50 МВт», затверджених наказом Мінприроди України від 22.10.2008 р. № 541 з досягненням перспективних нормативів.

Для інших джерел викидів та забруднюючих речовин, які підлягають нормуванню, встановлюються нормативи викидів забруднюючих речовин відповідно до наказу Мінприроди №309 від 27.06.2006 «Про затвердження нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин із стаціонарних джерел». Для джерел викидів для речовин, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до цього наказу, а також для залпових викидів встановлюються величини масової витрати в г/с.

На джерелах викидів для забруднюючих речовин, викиди яких не підлягають регулюванню та за результатами розрахунків розсіювання цих забруднюючих речовин в атмосферному повітрі не виявлено перевищення нормативів екологічної безпеки, нормативи граничнодопустимих викидів не встановлюються. Регулювання викидів від цих джерел, а також від неорганізованих джерел здійснюється шляхом встановлення вимог.

На джерелах викидів для забруднюючих речовин, викиди яких не підлягають регулюванню та за результатами розрахунків розсіювання цих забруднюючих речовин в атмосферному повітрі не виявлено перевищення нормативів екологічної безпеки, нормативи граничнодопустимих викидів не встановлюються.

Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів відповідають чинному законодавству.

Адреса обласної держадміністрації, до якої можуть надсилатися зауваження та пропозиції громадськості щодо дозволу на викиди. Івано-Франківська обласна військова адміністрація, що знаходиться за адресою: 76014, Івано-Франківська обл., м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21; тел. (0342) 55-20-07, ел. пошта: oda@if.gov.ua);

Строки подання зауважень та пропозицій.  Пропозиції щодо умов, які встановлюються в дозволі на викиди, від громадських організацій та окремих громадян приймаються протягом 30 календарних днів з дати опублікування інформації в газеті.

 

 

Інші новини