-3o

ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ ПРОВЕДЕНОГО МОНІТОРИНГУ СТАНУ ДОВКІЛЛЯ НА ТЕРИТОРІЇ КАЛУСЬКОЇ ГРОМАДИ

  • 2021.11.30 15:00
    • Актуально
    • Громада
  • 202

30 листопада 2021 року в ПК «Мінерал» відбулася презентація звіту по об’єкту «Запровадження екологічного моніторингу стану довкілля, контролю засоленості поверхневих і підземних вод, зон просідань та гірничих розробок на території гірничо-хімічних підприємств міста Калуш та сіл Сівка-Калуська і Кропивник».

     У заході взяли участь міський голова Андрій Найда, перший заступник Мирослав Тихий, начальник управління з надзвичайних ситуацій Іван Дембич, старости сіл, на території яких проводилися дослідження, науковці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, представники інших зацікавлених організацій, громадськості.

 Присутні заслухали результати проведення топогеодезичних робіт, геофізичних досліджень методом природнього імпульсного електромагнітного поля Землі по реперних профілях рудників «Ново-Голинь», «Калуш», результати проведення гідрогеологічних спостережень на території Калуської громади. Зокрема зазначалося, що останні дослідження проводилися у 2013 році. Тому для ретельних висновків є необхідність продовжити проведення моніторингу й надалі у 2022 році.

  Андрій Найда подякував за колосальну працю і зазначив, що у науковців дуже ретельний підхід до дослідження. Моніторинг на стадії запровадження і ця робота буде продовжуватися. Є сприяння і народних депутатів, які розуміють серйозність проблеми. При потребі кошти місцевого бюджету будуть спрямовуватися на запобігання небезпеки руйнування будинків сіл Кропивник і Сівка-Калуська.

 На 2021 рік на проведення зазначених робіт було виділено та освоєно з обласного фонду охорони навколишнього середовища 420 тис грн. На наступні роки на продовження моніторингу планується виділення близько 4 млн грн з Державного бюджету. З деталями та висновками про проведений моніторинг можна буде познайомитися в офіційному звіті, який буде розміщено на сайті Калуської міської ради.

Інші новини