Нещодавно міський голова Андрій Найда анонсував початок другого етапу роботи щодо перейменування вулиць нашої громади на вимогу сьогодення.
Нагадаємо, що раніше спеціально уповноважена робоча група, до складу якої входили фахівці – історики та краєзнавці, депутати міської ради, активісти громади, визначили перелік вулиць, які за їхнім узгодженим висновком підлягають перейменуванню. Це 10 назв у місті Калуші: Глінки, Дружби, Іскри, Ломоносова, Менделєєва, Рилєєва, Пушкіна, Чайковського, Черняховського, Чехова.
А в сільських населених пунктах відповідно:
Боднарів – Гагаріна, Правди, Травнева;
Вістова – 9 травня; Мислів – Дружби, Ковпака;
Пійло – Ковпака, Семанишина;
Ріп’янка – 1 травня; Студінка – Гастелло, Мічуріна, Севастопольська;
Тужилів – 9 травня.
Щоб чітко спланувати, яким чином рухатися для досягнення мети, перший заступник міського голови Мирослав Тихий провів робочу зустріч з науковими співробітниками КЗ «Музейно-виставковий центр» і працівниками структурних підрозділів виконавчого комітету.
Перше, про що говорили, це про вимоги законодавства щодо зміни назв вулиць. А нормативно-правові документи передбачають в обов’язковому порядку прийняття рішень з урахуванням думки мешканців громади (громадські обговорення) щодо кожного конкретного топоніму.
На сьогодні складність полягає в тому, що на час військового стану така форма участі громади в прийнятті рішень як громадські обговорення – заборонена. А як вихід із ситуації, Мирослав Тихий запропонував провести консультації з громадою на онлайн платформах і поетапно. В цьому контексті перший заступник дав доручення відповідальним особам напрацювати механізми попереднього опитування мешканців громади, збору пропозицій та безпосереднього обговорення варіантів назв вулиць тощо. Визначений термін початку публічного діалогу з громадою щодо перейменування вулиць – перша декада грудня.