За нашими захисниками знову заплакало небо…
Не зважаючи на негоду, сьогодні на фасаді Калуського ліцею №3 відкрили і освятили меморіальні дошки ще чотирьом загиблим у російсько-українській війні Героям:
- Андрію Рендзяку;
- Віталію Олексину;
- Андрію Паньківу;
- Володимиру Стусу.
Усі вони – випускники цього навчального закладу.
Андрій Рендзяк – командир відділення збору та обробки інформації розвідувального взводу механізованого батальйону окремої механізованої бригади. Загинув під час виконання бойового завдання на Миколаївщині у квітні минулого року. Тільки після смерті сина мати дізналася, що він надумав писати книгу…
Віталій Олексин – солдат мінометного взводу десантно-штурмового батальйону мінометної батареї. Поклав життя під час виконання бойового завдання на Донеччині у лютому цього року. У особливо важкі хвилини мати пише синові вірші-присвяти…
Андрій Паньків – полковник Прикордонної служби України. Помер від тяжкої недуги у лютому цього року. Похресник згадує, що все своє життя він поклав служінню Незалежності України…
Володимир Стус – кулеметник батальйону окремої механізованої бригади. Загинув у грудні минулого року під час виконання бойового завдання на Донеччині. Їхнє формування «поливали» всіма можливими боєприпасами, розповідає батько. Зі ста чоловік живими залишилось 10…
Інтерактивні меморіальні дошки – справа ГО «Спогади України».
Зісканувавши QR-код на дошці, можна переглянути інформацію про життя і боротьбу Героя.
- Вони загинули у боротьбі за незалежність. Наша справа – зберегти про них спогади, а ваш обов’язок – відбудовувати Україну, - звернулася до учнів ліцею представниця ГО «Спогади України» Мар’яна Ковальчук.
Ліцеїсти написали символічного «листа у вічність». Усі присутні поклали до меморіальних дощок квіти.
Вічна пам’ять і шана нашим Героям!