14o

Близько 100 мешканців Калуської міської територіальної громади доєдналися до акції проти гендерно зумовленого насильства

  • 2022.11.25 14:09
    • Громада
    • Соціальна сфера
  • 240

Від 25 листопада до 10 грудня у всьому світі відзначають “16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства”. Акція покликана привернути увагу до цієї теми та закликати долати будь-які форми гендерно зумовленого насильства.

Калуська громада теж долучилися до акції, організованої UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення (тегніть UNFPA) по всій Україні за підтримки USAID.

Акція відбулася під гаслом «Чуйність перемагає насильство». У 60 містах і громадах по всій Україні встановили мозаїку із зображеннями різних форм насильства. Інсталяція виконана із магнітів, тож беручи кожен із них собі, охочі доєдналися до того, що негативне зображення зникло. Натомість з’являлося гасло: “Чуйність перемагає Калуша насильство”.

Акція відбувалася на національному рівні. А на місцевому рівні акцію підтримали  управління в справах сім`ї, молоді, фізкультури і спорту, міський центр соціальних служб, мобільна бригада соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства, служба у справах дітей, працівники Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області, депутати, місцевий центр бюро безоплатної правової допомоги, БО «БФ «Крила підтримки», працівники освіти, педагоги, діти та перехожі нашої громади.

Окрім мозаїки, презентували інтерактивну онлайн-гру. Її мета — розповісти про гендерно зумовлене насильство та представити факти про ставлення мешканців 30 громад-учасників проєкту UNFPA «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» до гендерно зумовленого насильства. Фонд ООН у галузі народонаселення проводив це дослідження з грудня 2021 року до лютого 2022 опитавши тисячі українців. Спробувати свої сили у грі можна буде впродовж усього періоду акції. Переможці отримають фірмові подарунки.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна стикнулася із безпрецедентним рівнем насильства, болю і травматизації. Українські жінки і чоловіки, хлопчики та дівчатка потерпають від злочинів російських військових та найманців, зокрема, від гендерно зумовленого і сексуального насильства, пов’язаного з війною.

Та разом із воєнними злочинами військ країни-агресора, на жаль, продовжує існувати гендерно зумовлене насильство всередині українського суспільства, яке не менш глибоко ранить постраждалих.

Від початку 2022 року до Національної поліції надійшло 120 тисяч повідомлень щодо випадків домашнього насильства. 98% звернень на гарячу лінію (1547) для постраждалих стосується саме його. Тому важливо підіймати тему гендерно зумовленого насильства і закликати йому протидіяти, чуйними до чужих історій і емоцій. Бути не байдужими, коли стаємо свідками насильства: втрутитися, допомогти, не мовчати. Й разом наша чуйність переможе.

Громада Кауша є учасником проєкту UNFPA “Міста і громади, вільні від домашнього насильства” з 2021 року. У межах проєкту у Калуській громаді розбудовується система сервісів підтримки та допомоги тим, хто страждає від усіх проявів насильства, зокрема при Калуському центрі соціальних служб діє денний центр допомоги постраждалим від насильства та насильства за ознакою статі із кризовою кімнатою до 10 діб. Якщо ти також потребуєш такої підтримки чи допомоги — звернись за нею. Як це зробити, читайте на сайті “Розірви коло”.  

Інші новини