14o

Операція «Новорічна ялинка»!

  • 2023.11.30 17:01
    • Громада
    • Надзвичайні ситуації
  • 166

Завершується рік, незабаром новорічні та різдвяні свята. Ялинка є невід’ємним атрибутом новорічних свят та додає святкового настрою дітлахам і дорослим. Приємний хвойний аромат, стрункість, зелень серед зими, яскравість убранства - це все лісова красуня.

Але, на жаль, необхідно нагадати про негативні наслідки неконтрольованого вирубування напередодні свят. Охочі до наживи браконьєри знищують молоді ялини, відпилюють верхівки живих дерев (після чого вони хворіють і втрачають господарську цінність), валять великі дерева, заради верхівки. Це призводить до надмірного зниження популяції та негативного впливу на генетику хвойних лісів і лісонасаджень, оскільки обираються найкрасивіші дерева.

Задля запобігання негативних наслідків та збереження лісового фонду щорічно на території області проводиться операція «Новорічна ялинка» з метою недопущення самовільних рубок, безконтрольного перевезення та реалізації хвойних дерев, вжиття заходів до винних осіб за самовільну заготівлю і реалізацію незаконно зрубаних ялинок.

Під час операції «Новорічна ялинка» працівники Філії «Калуське лісове господарство», Державної екологічної інспекції Карпатського округу, Калуським районним відділом ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області, відділом муніципальної інспекції управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради будуть вживати заходів щодо недопущення порушень чинного законодавства на території Калуської міської територіальної громади.

Що ж чекає на порушника?

За незаконну рубку в межах населеного пункту:

- штраф на громадян від 170 до 510 гривень, на посадових осіб або фізичних осіб-підприємців від 510 до 850 гривень (стаття 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення);

- до штрафу додаємо ще стягнення за заподіяну шкоду зеленим насадженням внаслідок знищення зелених насаджень за кожне дерево!!! діаметром:

- до 6 см – 200 грн.;

- 6,1-10 см – 288 грн.;

- 10,1-14 см – 375 грн.;

- 14,1-18 см – 463 грн.;

- 18,1-22 см – 550 грн.

Розмір шкоди, заподіяної внаслідок знищення або пошкодження до ступеня припинення росту чи пошкодження до ступеня неприпинення росту хвойних та вічнозелених рослин у грудні - січні обчислюється за цією таксою, збільшеною у 4 рази.

За межами населеного пункту:

-незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 510 до 1020 гривень і на посадових осіб - від 2550 до 5100 гривень. Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 1020 до 1530 гривень і на посадових осіб - від 10200 до 15300 гривень (стаття 65. Кодексу України про адміністративні правопорушення);

- стягнення за заподіяну лісу шкоди внаслідок самовільної рубки хвойних насаджень громадянами та посадовими особами за кожне дерево!!! діаметром:

- до 10 см – 126 грн;

- 10,1 – 14 см – 222 грн;

- 14,1 – 18 см – 570 грн;

- 18,1 – 22 см – 1170 грн;

- 22,1 — 26 см - 2055 грн.

Окрім того, звертаємо Вашу увагу на відповідальність, передбачену статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання), тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 гривень з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої, рішення будуть прийматись відповідними судами.

Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, - тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 гривень з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу.

Щоб уникнути непорозумінь, бути впевненими, що дерево не походить з Чорнобильської зони та є легально вирощеною на спеціальній плантації, під час купівлі звертайте увагу на наявність стрічки із штрих-кодом (чіпа).

Перевірити походження ялинки можна за допомогою мобільного додатку для Android «Ялинка.info». На кожному дереві повинні бути етикетки чи бирки, на яких вказаний їх індивідуальний номер і відповідний йому штрих-код. Після введення номеру та сканування штрих-коду у додатку з’явиться інформація про ялинку. Якщо у додатку інформації не знайшлося, це означає, що ялинку продають нелегально.

Шановні мешканці Калуської міської територіальної громади, давайте разом подбаємо про чисте довкілля та запашні ліси!!!

Не купуйте незаконно зрубані ялинки, не ставайте співучасниками злочину проти природи і не сприяйте незаконному промислу, який завдає шкоди довкіллю!

Найкращим вирішенням даного питання буде композиція з хвойних гілок, штучна ялинка, живе дерево у дворі або у горщику.

Інші новини