16 червня під головуванням першого заступника міського голови Мирослава Тихого за участі заступника міського голови Надії Гуш відбулася робоча зустріч з представниками Фонду народонаселення ООН(UNFPA) - експертом з фінансових питань в Україні п. Ольгою Павлюк та по онлайн-зв’язку з старшою координаторкою проєкту «Міста й громади, вільні від домашнього насильства», що реалізовується завдяки підтримці урядів Великої Британії та Канади у рамках програми UNFPA з протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству, Тетяною Зотовою, які мали на меті познайомитися із переможцями-партнерами проєкту.
У квітні місяці відповідна проєктна заявка була подана відповідальним підрозділом за координацію роботи з питань запобігання та протидії домашнього насильства управління в справах сім’ї, молоді, фізкультури та спорту Калуської міської ради за підтримки міського голови Андрія Найди.
Питання створення «Денного центру соціально-психологічної допомоги потерпілим від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі» із створенням при ньому «кризової кімнати» строком до 10 діб розглядалося ще з початку року на робочих нарадах та прийнято було відповідне рішення виконавчого комітету Калуської міської ради у травні місяці. За останній рік це питання стало особливо актуальним, адже на сьогоднішній день моніторинг і статистичний аналіз показує зріст фактів вчинення домашнього насильства. Зокрема у 2020 році було 180 звернень від потерпілих, а цьогоріч щотижня до управління в справах сім’ї, молоді, фізкультури і спорту Калуської міської ради надходить 3-5 повідомлень та/або заяв від суб’єктів про вчинення домашнього насильства, що орієнтовно становитиме в річному вимірі понад 200 звернень.
В ході зустрічі її учасники обговорили стан справ із запобігання домашньому насильству у Калуській громаді, а представники Фонду народонаселення ООН(UNFPA) в Україні повідомили, що всіляко сприятимуть відрядженню команди фахівців Калуської міської територіальної громади на профільне навчання в м. Київ.