Відбулося пленарне засідання 76-ї чергової сесії Калуської міської ради. На порядку денному — 106 питань.
Одноголосно прийнято рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин Калуської міської територіальної громади» полеглим у російсько-українській війні Героям:
- Олегу Андріїву;
- Михайлові Барану;
- Назарію Гаврильцю;
- Антону Кривошеї;
- Мар’янові Кучері;
- Євгенові Пасічнику;
- Сергію Решетнікову;
- Богданові Смирнову.
Минулої сесії передбачили 140 тис. гривень для підтримки благодійних організацій. Зараз їх розподілили: 120 тис. гривень нададуть для благодійної їдальні «Любов і милосердя» БФ «Карітас»; 20 тис. гривень спрямують на підтримку місцевого осередку УТОС.
Депутатка Ірина Очкур підняла питання низького рівня заробітних плат учителів найнижчої кваліфікаційної категорії. Їхні посадові оклади нижчі від мінімальної заробітної плати. У зверненні депутати просять застосувати передбачені законодавством механізми для збільшення оплати праці освітян.
Калуська міська рада також підтримала звернення про підтримку Плану перемоги, представленого Президентом України Володимиром Зеленським.
Одноголосно прийнято рішення про допомогу трьом підрозділам Збройних Сил України на загальну суму 952 тис. 416 грн на підтримку трьох військових частин. Загалом від початку року з урахуванням сьогоднішнього рішення, лише за цільовою програмою підтримки підрозділів Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України, Калуська міська рада спрямувала фінансову допомогу Захисникам на загальну суму 14 млн гривень.
Погоджено проєкт безстрокового Меморадуму про солідарне партнерство між Калуською міською територіальною громадою та містом Ліппштадт (Федеративна Республіка Німеччина), а також — меморандуму про співпрацю із Миргородською територіальною громадою Полтавської області.
Депутати міської ради схвалили Меморандум про співробітництво між Міжнародною організацією «Благодійний фонд «СОС Дитячі містечка». Це рішення дає шанс на будівництво благодійниками у громаді трьох дитячих будинків сімейного типу (для ВПО), а також приміщення для працівників соціальних служб для супроводу мешканців містечка.
Змінами до цільової Програми «Розвиток культури Калуської міської територіальної громади на 2023-2025 роки, зокрема, передбачили кошти на встановлення двох підйомників у ПК «Мінерал» для осіб, які перебуваються на кріслах колісних.
Рішення, що стосуються комунальної сфери громади:
— розробка проєкту реконструкції водопровідної і каналізаційної мережі у районі колишнього садочка «Зірочка» (благодійники планують облаштувати там соціальне житло для ВПО);
— закупівля дозуючого насосу для станції знезараження КП «Калуська енергетична компанія». Сума — 300 тис. гривень. Наявний там насос — вкрай застарілий і ненадійний у роботі;
— погодження виділення коштів на ремонт шести ліфтів у багатоповерхівках, відповідно до висновків експертного обстеження. ОСББ і управляючі компанії готові надати співфінансування;
— виділення 32-х тисяч гривень на герметизацію швів у межах трьох квартир на пр. Лесі Українки, 5 у Калуші. Співфінансування мешканців квартир — 13 тис. гривень;
— закупівля для КП «Ритуальна служба» міні-екскаватора за 1,5 млн гривень. Машину планують використовувати для обслуговування викопування могил на міському кладовищі, очищення ровів, канав тощо. Зараз працює три копачі могил, їх — критично замало.
Включили у перелік об’єктів власності, що підлягають приватизації у 2024 році шляхом продажу на аукціоні, нежитлову будівлю орієнтовною площею 444,6 кв. метра на вул. Д. Січинського, 7 у Калуші. Йдеться про частину приміщення колишньої друкарні. Вона зараз — пустує, свого часу там була пожежа.
Підтримали рішення про надання в оренду ТОВ «Сіті Тех Індастрі» двох земельних ділянок у межах комунального індустріального парку «Галіція». Площа ділянок — 9 га 404 кв. м, і 10 га 631 кв. м. Компанія перемогла у конкурсі на управління індустріальним парком. За умовами, вона платитиме половину вартості орендної плати.
Міський голова Калуша Андрій Найда наголосив, що індустріальний парк — це потужне джерело надходжень, яке забезпечить можливість життєдіяльності громади і її розвиток. Тому рішення — на часі.
Іншими рішеннями депутати схвалили низку майнових, адміністративних, організаційних рішень. Окремим блоком розглянули земельні питання.