Калуська громада долучилася до проєкту «Зелене промислове відновлення через розвиток на основі громад в Україні».
Проєкт спрямований на стимулювання зеленого економічного відновлення, зміцнення місцевого самоврядування, розвиток конкурентоспроможного приватного сектору в Україні. Ціль організаторів — сприяти зеленому відновленню промисловості через впровадження інноваційних партнерств. Учасниками проєкту стали громади Івано-Франківської та Тернопільської областей. Координаторка мережі – Лада Маланій.
Подальші кроки у програмі обговорили сьогодні, 15 січня, на онлайн-зустріч із організаторами проєкту. У нараді взяли участь міський голова Калуша Андрій Найда і начальниця відділу координації роботи зі старостинськими округами, закупівель та комунікацій Калуської міської ради Наталія Табачук.
Відповідно до актуальних запитів громади і умов проєкту на розгляд грантодавців підготували три ініціативи:
- виготовлення технічної документації на будівництво третьої черги водогону у Вістовій;
- центральна частина Калуша: екологія, комфорт, економіка — ініціатива спрямована на вирішення екологічних проблем, пов’язаних із річкою Сівка;
- розвиток велосипедної інфраструктури у Калуській міській територіальній громаді.
«Ми щиро сподіваємося, що хоча б одна із цих ідей ляже в основу проєкту, і нам вдасться реалізувати наші плани, — зазначив Андрій Найда. — Дякуємо організаторам за можливість брати участь у проєкті. В умовах сьогодення залучення альтернативних джерел фінансування є надзвичайно важливим для покращення умов життя громад».
Проєкт «Зелене промислове відновлення через розвиток на основі громад в Україні» реалізовується Організацією Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) за фінансової підтримки Мережі Координаторів Регіонального розвитку (RDC).