10o

Стань патронатним вихователем – зміни життя дитини!

  • 2024.11.19 15:38
    • Громада
    • Соціальна сфера
  • 45

Діти мають жити в сім’ї, щоб зростати в любові й підтримці, отримувати добре виховання, формувати світогляд, здобути навички, потрібні для життя. Однак є ситуації, коли діти позбавлені батьківської опіки, або ж перебувають у складних життєвих обставинах і потребують допомоги. Для таких випадків існують патронатні сім’ї.

Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин (стаття 252 Сімейного кодексу України).

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на реінтеграцію дитини у сім’ю або надання дитині відповідного статусу для прийняття подальших рішень з урахуванням найкращих інтересів дитини щодо забезпечення її права на виховання в сім’ї або в умовах, максимально наближених до сімейних.

Особливості патронату:

- тимчасовість: термін перебування дитини в патронатній сім’ї – від трьох до шести місяців (під час надзвичайного або воєнного стану строк перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя може бути продовжено більше ніж на шість місяців);

- екстреність: патронатні вихователі допомагають тій дитині, яка на різних підставах потребує їхньої невідкладної участі;

- оплачуваність: патронатний вихователь за свою роботу отримує грошове забезпечення, 

Патронатній сім’ї з державного бюджету виплачуються такі види соціальних виплат:

1. Соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, яка виплачується на кожну дитину, влаштовану в патронатну сім’ю, у розмірі 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку (з 01.01.2024 прожитковий мінімум для дітей до 6 років становить 2563 грн ( 6407,5 грн в місяць), для дітей від 6 до 18 років – 3196 грн (7990грн в місяць)).

2. Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною (грошове забезпечення), яка становить три мінімальні заробітні плати на місяць (станом на листопад 2024 – 24000 грн в місяць). У разі залучення до надання послуги патронату над дитиною патронатного вихователя із числа осіб, які провадять підприємницьку діяльність, розмір грошового забезпечення патронатного вихователя за надану послугу патронату над дитиною становить три з половиною мінімальної заробітної плати на місяць (станом на листопад 2024 – 28000 грн в місяць).

У разі коли до сім’ї патронатного вихователя влаштовано дитину віком до одного року, дитину з інвалідністю, малолітню або неповнолітню вагітну, ВІЛ-інфіковану дитину або одночасно троє і більше дітей, розмір грошового забезпечення за надану послугу патронату над дитиною збільшується на 10 відсотків за кожну дитину.

Хто може бути патронатним вихователем

Кандидатом у патронатні вихователі може бути особа, в тому числі фізична особа - підприємець, яка провадить підприємницьку діяльність за визначеним видом економічної діяльності (КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91, та/або КВЕД 85.59) відповідно до відомостей з ЄДРПОУ, яка виявила бажання виконувати обов’язки патронатного вихователя на професійній основі, а також:

- може створити влаштованій дитині належні умови для проживання, навчання та розвитку, здійснення санітарно-гігієнічних процедур;

- має повнолітнього члена своєї сім’ї (чоловіка або дружину, сина чи доньку, іншого члена сім’ї) чи іншу повнолітню особу, яка готова бути помічником патронатного вихователя та разом з кандидатом у патронатні вихователі пройти навчання і надавати допомогу у догляді за дитиною, влаштованою під патронат.

Які діти можуть бути влаштовані до сім’ї патронатного вихователя

- діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, що негативно впливають чи можуть вплинути на їх життя, здоров’я та розвиток, в тому числі:

- діти, які залишилися без батьківського піклування, в тому числі ті, які перебувають у закладі охорони здоров’я, тимчасово влаштовані в сім’ю громадян, центр соціально-психологічної реабілітації дітей або до закладу інституційного догляду та виховання дітей;

- діти, які перебували в інших формах сімейного виховання;

- малолітні/неповнолітні вагітні чи малолітні/неповнолітні породіллі з немовлям, які залишилися без батьківського піклування або перебувають у складних життєвих обставинах.

Відповідальною за дотримання прав дитини під патронатом, координацію роботи патронатної родини є служба у справах дітей.

Сім’я патронатного вихователя – це унікальна можливість зробити значний внесок у життя дитини, яка потребує допомоги та підтримки.

Разом ми можемо зробити світ кращим для дітей!

Якщо Ви бажаєте підтримати дитину та стати патронатним вихователем, звертайтеся до Служби у справах дітей Калуської міської ради за адресою: вул. С. Бандери, 18, м. Калуш (3 поверх) або за телефоном 03472 66253.

Інші новини