26.05.2023р. на базі КНП «Калуська міська лікарня», вул. Каракая 25, проведене навчально- тренувальне навчання з організації протиепідемічних заходів у випадку виявлення холери на нашій території.
Такий захід був зумовлений з настанням літа і повномаштабною війною з боку Росії в Україні.
Епідемічна ситуація з холери на Калущині була благополучною впродовж багатьох років.
З метою недопущення розповсюдження цього захворювання у нашому районі здійснюються нагляд за гострими кишковими інфекціями, особливо серед внутрішньопереміщених осіб з південних областей України, двічі на місяць досліджуються проби води відкритих водоймищ у місцях масового відпочинку людей на наявність холерного вібріону.
Холера – це гостре інфекційне захворювання, викликане холерним вібріоном, який проникає через рот в органи травлення людини. Зараження відбувається через інфіковані воду, харчові продукти, руки.
Холерна паличка може тривалий час зберігатись у довкіллі.
Проте, під час кип’ятіння гине миттєво. Чутлива до дезінфікуючих засобів.
Інкубаційний період при холері короткий , до 6 діб.
Супроводжується захворювання частими проносами і втратою великої кількості рідини. Можуть виникати м’язеві судоми, загострюються риси обличчя, знижується температура тіла. Щкіра холодна і втрачає пружність.
При ранній діагностиці холера вилікована.
Тому, при перших симптомах слід негайно звернутись за медичною допомогою.
Щоб уникнути захворювання: дотримуйтесь особистої гігієни, особливо гігієни рук, використовуйте чисту воду, не купайтеся і не ловіть рибу у забруднених водоймах.
На даний час можливі спалахи гострих кишкових інфекцій, холери чи інших особливо небезпечних інфекцій, пов’язаних із підривом Каховської гідроелетростанції.