У Калуській громаді напрацьовують оптимальний формат співпраці у сфері надання психологічних послуг військовослужбовцям і членам їхній сімей.
Старт цьому процесу дали сьогодні, 17 січня, організувавши зустріч із місцевими психологами, владою, громадськими активістами у консультативному центрі «Ветеранський простір».
Як зазначила заступниця міського голови Наталія Кінаш, є ідея систематизувати і висвітлити контакти психологів, які готові у зручний час і у зручному форматі працювати із військовослужбовцями і їхніми сім’ями.
Крім того, у громаді розглядають можливість введення штатної одиниці психолога для центру «Ветеранський простір». Шукають людину, яка готова навчатися і працювати. Бажано — серед тих, хто мав досвід служби на війні.
Принцип «рівний — рівному» — дуже важливий. Адже витягнути людину із «футляру», в який вона замикається у воєнним умовах, часом доволі непросто. Ілля Михайлович у силу можливостей сам намагається розрадити відвідувачів. Однак, часто виникає потреба скерувати людину до психолога, також – до капелана. Тому корисні контакти фахівця зараз дуже важливі.
Із 2014 року загін психологів у громаді дуже посилився. Набули досвіду спілкування із сім’ями військових, людьми, що потерпіли від бойових дій, а також тими, хто втратив на війні близьку людину. Додалося роботи і психологам у закладах освіти: дедалі більше дітей потребують психологічної допомоги через війну. Часто звертаються по допомогу і матері загиблих Героїв. Водночас, не всі психологи мають відповідну підготовку і досвід спілкування із військовослужбовцями.
Відтак, психологи мали ряд рекомендацій:
- навчання роботі з військовослужбовцями;
- формування культури відвідування психологів;
- розмежування роботи за категоріями;
- графік і організація роботи.
Надалі спільно напрацьовуватимуть систему надання психологічної допомоги і підтримки. Адже людей, які мають важкий воєнний досвід, ставатиме дедалі більше, і маємо обов’язок забезпечити їм ефективну адаптацію до цивільного життя.