-0o

Мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова

  • 2021.06.04 14:54
    • Держпродспоживслужба
  • 337

В рамках виконання затвердженого розпорядженням КМУ від 16.12.2020  № 585-р  плану заходів з реалізації першого етапу (до 2022 року) Стратегії популяризації української мови (до 2030 року) «Сильна мова – успішна держава»,  Держпродспоживслужба забезпечить інформування надавачів та споживачів послуг щодо нормативного врегулювання питання використання державної мови у відповідних сферах суспільного життя.

Відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної від 25.04.2019 № 2704-VIII: Єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова. Кожний громадянин України зобовязаний володіти державою мовою. Дія Закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів. Будь-яке спотворення, перекручування, чи висміювання державної мови карається законом.

 Мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова.

 Підприємства, установи та організації всіх форм власності, фізичні особи - підприємці, інші суб’єкти господарювання, що обслуговують споживачів, здійснюють обслуговування та надають інформацію про товари (послуги), у тому числі через інтернет-магазини та інтернет-каталоги, державною мовою. Інформація державною мовою може дублюватися іншими мовами.

На прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися також іншою мовою, прийнятною для сторін.

Суб’єкт електронної комерції, зареєстрований в Україні, під час своєї діяльності та в разі поширення комерційного електронного повідомлення зобов’язаний забезпечити надання всієї інформації, визначеної Законом України "Про електронну комерцію", в тому числі щодо предмета електронного договору, державною мовою.

 Інформація про товари та послуги на території України надається державною мовою, з урахуванням особливостей, визначених законодавством у сфері охорони здоров’я.

Виробники (виконавці, продавці) в Україні всіх форм власності надають споживачам інформацію про вироби (товари), роботи чи послуги державною мовою. Така інформація може дублюватися будь-якою іншою мовою.

 Інформація про вироби (товари), роботи чи послуги доводиться до відома споживача в порядку, у спосіб та в обсязі, що визначені Законом України "Про захист прав споживачів".

В інформації про вироби (товари), роботи чи послуги, наданій державною мовою, допускається використання слів, скорочень, абревіатур та позначень англійською мовою та/або з використанням літер латинського та/або грецького алфавітів.

У разі якщо крім державної інформація про товари та послуги надається також іншими мовами, обсяг інформації про товари та послуги державною мовою не може бути меншими за обов’язковий обсяг інформації згідно з вимогами, встановленими Законом України "Про захист прав споживачів".

Також, виготовлення технічної, проектної документації відповідно до договору, стороною якого є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, підприємство, установа чи організація державної і комунальної форм власності, здійснюється державною мовою.

Технічна і проектна документація затверджується органами державної влади, органами місцевого самоврядування за умови, що вона виготовлена державною мовою.

 Мова технічної і проектної документації, що виготовляється за договором з іноземцем, особою без громадянства або юридичною особою, створеною за законодавством іншої країни, може визначатися умовами договору про виготовлення документації або будь-яким іншим способом за згодою сторін.

Крім цього, законодавством прописано вимоги щодо мови в рекламі, а саме: мовою реклами в Україні є державна мова. Контроль за дотриманням законодавчих вимог щодо змісту реклами, в тому числі відносно мови, здійснює Держпродспожвислужба.

 У друкованих засобах масової інформації, що видаються однією з офіційних мов Європейського Союзу, допускається розміщення реклами тією мовою, якою видається такий друкований засіб масової інформації.

 Мовою реклами на телебаченні і радіо є державна мова.

Мовою реклами, що розповсюджується телерадіоорганізаціями закордонного мовлення, телерадіоорганізаціями, які здійснюють мовлення однією або кількома офіційними мовами Європейського Союзу, поряд з державною мовою можуть бути офіційні мови Європейського Союзу.

Особливості використання в рекламі кримськотатарської мови, інших мов корінних народів, національних меншин України встановлюються законом щодо порядку реалізації прав корінних народів, національних меншин України.

 

Інші новини