21o

У Калуші удосконалюють Стратегію ветеранської політики і створюють Алею віри і надії

  • 2025.04.22 16:12
    • Громада
    • Соціальна сфера
  • 30

Відбулося перше засідання координаційної ради з питань впровадження ветеранської політики у Калуській міській територіальній громаді. 

Координаційна рада створена рішенням виконавчого комітету Калуської міської ради від 25 березня 2025 року. У її складі — 42 особи.

На порядку денному першого засідання — вісім основних питань і Різне.

Звітуючи про роботу з реалізації ветеранської політики у Калуській міській територіальній громаді за перший квартал 2025 року, секретар Координаційної ради, працівник пункту «Ветеранський простір» Микола Білоус відзначив про виконані заходи із надання консультативної, психологічної, соціальної, медичної, реабілітаційної допомоги.

Зокрема, у пункті «Ветеранський простір» (м. Калуш, вул. Грушевського, 9а) надають усебічні консультації ветеранам, військовим, членам їхніх родин. Від початку року там провели більш, ніж 70 очних консультацій, а також більше 120-и — телефонних. У разі необхідності людину спрямовують до профільних установ чи спеціалістів. Результативно взаємодіють із волонтерськими, громадськими організаціями. Співпрацюють і обмінюються досвідом із Новицькою, Рогатинською, Івано-Франківською громадами. Активно працюють із молоддю, упроваджують меморіальні заходи. Зокрема, триває робота із облаштування у Калуші музею 79-го батальйону 102-ї бригади ТрО. 

Заступниця міського голови Калуша, заступниця голови Координаційної ради, Наталія Кінаш представила проєкт Стратегії ветеранської політики на період до 2027 року. Стратегія спрямована на всебічну підтримку Захисників і Захисниць України, котрі повернулися до громади, а також покращення умов життя членів їхніх сімей, сімей військовослужбовців, сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти і тих, що перебувають у полоні. Зазначено, що цього року із місцевого бюджету на 2025 рік заплановано скерувати на їхні потреби 3,43% (середньообласний показник — 4,91%). Врахувавши потреби громадян, які належать до зазначених категорій (результати всеукраїнських досліджень), окреслено і основні напрямки роботи для реалізації завдань Стратегії. Членів координаційної ради долучать до опрацювання та обговорення проєкту Стратегії. 

Крім того, у травні триватиме опитування про потреби військових, ветеранів, членів їхніх сімей, сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти і тих, що перебувають у полоні у Калуській громаді. Це — один із основних заходів Плану заходів із реалізації ветеранської політики у громаді на 2025 рік.  

Директорка Калуського міського центру соціальних служб Галина Дидич поінформувала присутніх про роботу фахівців із супроводу ветеранів.

Як і минулого року, майже 1,6 млн гривень із місцевого бюджету виділили на організацію відпочинку ветеранів і членів їхніх сімей.

Торік оздоровлено 416 осіб (із розрахунку по 3,9 тис. гривень на особу). Аналогічного показника планують дотриматися і цього року. Під час організації відпочинку домовились дотримуватися принципу по черговості, рівного доступу. 

Члени координаційної ради пропонували розглянути можливість надання допомоги на амуніцію для тих, хто мобілізується до лав ЗСУ і соціальної допомоги тим, хто щойно демобілізований, не встиг владнати питання із подальшим грошовим забезпеченням. Також підняли питання про поселення ветеранів із інших регіонів на час проходження реабілітації у Калуській громаді. Наголосили на потребі посилення роботи у старостинських округах. 

Підтримали облаштування у Калуші Алеї віри і надії — місця пам’яті зниклих безвісти Захисників. Над впровадженням ідеї вже майже три місяці працює ініціативна група у складі членів сімей зниклих безвісти Воїнів. Активно взаємодіють із відповідними установами і службами. Алею планують розташувати на бульварі Незалежності («четверта дорога», поруч із будівлею центру зайнятості і Каменю Незалежності). Зусиллями працівників КП «Калушавтодор» упорядковано один бік дороги, і найближчим часом приведуть до ладу інший. Ініціативна група зібрала фото, інформацію, згоду на її розміщення у майже сотні сімей зниклих безвісти захисників України. Зараз очікують на рішення виконавчого комітету Калуської міської ради, після якого проведуть збори сімей, де остаточно визначаться із конфігурацією, виглядом, деталями Алеї. Очікують, що до кінця травня робота перейде із організаційної у візуальну площину. 

Ілля Тітко, працівник консультативного пункту «Ветеранський простір»: « Це важливо, бо треба пам’ятати про зниклих безвісти Захисників і допомагати родинам у цьому дуже важкому періоді. Я багато зустрічався із родинами зниклих безвісти Захисників: це дуже чутлива категорія людей. Вони перебувають у складному психологічному стані. Наше найперше завдання – якомога більше підтримувати цих людей Облаштування цієї Алеї – це те, що ми можемо зробити у цьому напрямку». 

Також на засідання розглянули земельні питання.

Надалі Координаційна рада збиратиметься раз на квартал.

Інші новини