13o

Лямбліоз - це також паразитоз, що може викликати захворювання

  • 2022.09.22 16:58
    • Охорона здоров'я
  • 657

Лямбліоз – захворювання, збудником якого є паразит лямблія.

   В Калуському районі в 2021р було обстежено 686 осіб і серед них виявлено 68 випадки лямбліозу.

   В організмі людини лямблії живуть в тонкому кишківнику. Основним джерелом інвазії є хвора людина або носій. Встановлено, що лямблії паразитують в організмі котів, собак, мишевидних гризунів. Перенощиками можуть бути мухи, таргани.

   Існує три основних шляхи зараження лямбліозом : водний, контактно- побутовий, харчовий. Зараження водним шляхом відбувається при вживанні неякісно очищеної водопровідної води , води із відкритих водоймищ, води із невідомих джерел. При контактно - побутовому шляху : через забруднені цистами лямблій предмети побуту, білизни, іграшки та посуду. Особливо це стосується дітей, у яких є шкідливі звички : смоктати пальці, олівці, ручки, гризти нігті. Можливе пораження при вживанні забруднених продуктів.

   В більшості лямбліоз перебігає як носійство, тобто людина має лямблії, але це не проявляється ніякими клінічними симптомами. В залежності від переважання тих чи інших симптомів існує кілька форм перебігу лямбліозу. В решти випадків для захворювання характерно : загальна слабість, втомлюваність, дратівливість, поганий апетит,головні болі, головокружіння, поганий сон, блідість шкірних покривів, особливо обличчя, обложеність язика, вздуття живота, нестійкий стілець з чередуванням проносів та запорів, збільшення печінки, болючість живота, різноманітні алергічні стани без видимої причини, інколи наявність атопічного дерматиту, можливе ураження суглобів.

   Діагноз лямбліозу можна встановити при дослідженні калу в лабораторіях лікувальних закладів та в мікробіологічній лабораторії Калуського лабораторного центру. При зондуванні можна виявити лямблії, але це не завжди є результативно. Останнім часом для виявлення лямбліозу використовують дослідження крові в приватних лабораторіях. Вже на 10-14 день від початку захворювання ставиться даний діагноз.

  Для того, щоб запобігти виникненню лямбліозу, треба дотримуватись санітарно- гігієнічного режиму, який би виключав можливість фекального забруднення харчових продуктів, води, предметів побуту. Воду треба вживати кип'ячену, овочі та фрукти ретельно мити перед вживанням, рекомендовано ошпарювати кип'ятком. Необхідне щоденне вологе прибирання приміщень.

   Лікування лямбліозу ефективно тільки при виконанні протягом одного місяця наступних рекомендацій :

- суворо дотримуватись санітарно- гігієнічного режиму;

- дієта з обмеженням вуглеводів, повне виключення солодкої, гострої та жирної їжі; дієта повинна бути направлена на створення умов,що погіршують розмноження лямблій ( вживати каші,сухофрукти,овочі).

- чітке виконання медикаментозного лікування.

  Будьте здорові і займайтесь профілактикою свого здоров'я, а не лікуванням захворювання!

 

Калуський                                  

Районний відділ ДУ "ІФ ОЦКПІХ МОЗ"  

 

 

Інші новини