-0o

Літо: правила відпочинку на пляжі

  • 2021.07.14 13:25
    • Держпродспоживслужба
  • 473

Літо – пора довгоочікуваних відпусток і шкільних канікул. Майже кожному хочеться поїхати всією сім’єю до моря, річки або озера: позасмагати на сонечку і вдосталь накупатися у відкритих водоймах.

І де б ви не відпочивали – на Прикарпатті, чи біля Чорного моря або на котромусь із зарубіжних курортів – варто пам’ятати, що пляж – це місце потенційної небезпеки, на якому потрібно бути максимально пильним. Особливо в тому випадку, якщо з вами є діти.

Тож, щоб не зіпсувати відпочинок і не заробити проблем зі здоров'ям під час перебування на пляжах та під час купання, Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендує  дотримуватись таких правил:

- в жодному разі не слід купатися в місцях, де встановлено табличку «Купання заборонено»;

- заходити і виходити з води краще не босоніж, а у пляжному взутті, і обов'язково мити ноги після відвідування пляжу;

- не пити воду з відкритих водойм;

- продукти необхідно зберігати у закритому посуді і слідкувати, аби у їжу не потрапляв пісок;

- не використовувати воду з водойм для миття овочів чи фруктів;

- щоб вберегтись від зараження гельмінтами, варто обирати ті пляжі, де немає вигулу собак і котів, адже цей фактор підвищує ризик заразитися гельмінтами, особливо аскаридами, токсокарами, власоглавами;

- важливо ретельно мити руки або використовувати антисептичні гелі перед прийомом їжі на пляжі;

- кишкова паличка і подібні інфекції прекрасно почувають себе у воді, якщо ви полюбляєте пірнати і ковтати воду – ви у зоні ризику;

- не варто купувати на пляжі у самозайнятих торговців продукти харчування, особливо кремові вироби: торти, тістечка, іншу домашню випічку з рук, адже їжа з вершками, сметаною, сиром, яка швидко псується, є джерелом стафілококової токсикоінфекції та інших збудників харчових отруєнь;

- з метою профілактики ботулізму не рекомендовано купувати копчену рибу, тараньку на пляжі і стихійних ринках.

Якщо ви раптом відчули здуття і біль в животі, нудоту, слабкість та підвищення температури – не нехтуйте допомогою медичних працівників.

Якщо під час відпочинку у вас з'явилось відчуття дискомфорту, зуд, лущення шкіри, пухирі, ламкість нігтів, якщо у вас запаморочення, нудота, блювання, проноси, біль в животі, марення, непритомний стан – негайно  зверніться за медичною допомогою.

Інші новини