-0o

Керівники Калуської громади взяли участь у німецько-українській конференції муніципального партнерства

  • 2023.11.16 15:17
    • Актуально
    • Громада
    • Економіка
  • 289

Керівники Калуської громади взяли участь у німецько-українській конференції муніципального партнерства, що відбулася в Лейпцігу "Разом за Європу: солідарність, відбудова, перспективи майбутнього" - під таким гаслом у Лейпцігу відбувалась триденна німецько-українська конференція муніципального партнерства.

   Учасниками цього представницького заходу стали 550 делегатів від місцевого самоврядування обох країн. Калуську громаду на форумі представляли міський голова Андрій Найда і секретар міської ради Віктор Гільтайчук. Їхній візит до Німеччини проходив за повної фінансової підтримки організатора конференції — Сервісної служби «Міста в Єдиному Світі» (SKEW). Головна мета конференції — подальша розбудова комунального партнерства українських міст із німецькими та загалом європейськими громадами. А також відбудова і повоєнний розвиток України та зцілення суспільства від травм війни. Конференція стала доброю нагодою вкотре обмінятися думками між партнерськими громадами щодо актуальних потреб, проєктів та викликів у сфері німецько-українського співробітництва під час війни.

  У ході панельних дискусій обговорили можливості й шляхи посилення співпраці в різних галузях. До заходу в онлайн режимі доєднався Президент Володимир Зеленський, який зазначив, що кожна домовленість між містами наших країн направлена на захист людей і однозначно цьому послужить. А президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр під час виступу наголосив, що Німеччина не перестане надавати допомогу Україні - гуманітарну, фінансову та військову, адже відносини між нашими народами формують повсякденне життя, поєднують людей.

   Нині між громадами обох країн діють уже 179 партнерств, понад сто з яких були започатковані після повномасштабного вторгнення росії. "Партнерства солідарності" мають на меті, перш за все, гуманітарну підтримку українських громад в умовах війни, однак можуть стати основою і для довгострокових дружніх відносин, включно зі встановленням статусу міст-побратимів.

   Яскравим прикладом такого процесу є партнерські стосунки між Калушем і Ліппштадтом, офіційне оформлення яких, власне, й відбулося в рамках конференції.

Інші новини