Нещодавно Калуш відвідали начальник управління фізичного та ментального здоров'я Міністерства у справах ветеранів України Іван Погорелий, заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко, координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Лариса Підвербецька, начальник управління з питань ветеранської політики Івано-Франківської ОВА Роман Примич.
В рамках робочої поїздки гості оглянули відділення медичної реабілітації та фізичної терапії КНП «Центральна районна лікарня Калуської міської ради». Поспілкувалися з командою фахівців, які надають допомогу військовим, іншим категоріям пацієнтів у гострому, підгострому та довготривалому періодах.
Мовилося про мультидисциплінарний підхід у роботі, індивідуальні програми реабілітації та середню тривалість перебування пацієнтів у відділенні. Особливу увагу приділили реабілітації ветеранів після важких поранень та тривалої іммобілізації, створенню умов для довготривалої реабілітації та відновлення, обговорили перспективи розширення відділення і залучення нових ресурсів.
У приміщенні ГО «Чисті серця Калуш» гості побували на арт-терапевтичному заняття для ветеранів, а також – ознайомилися з напрямами роботи організації. Йшлося про волонтерську діяльність, соціальну підтримку ветеранів війни, надання необхідних юридичних та психологічних послуг.
Наприкінці візиту робоча група побувала у реабілітаційному центрі для військових «4.5.0. Прикарпаття». Плідно поспілкувались із командою цетру і військовими, які проходять реабілітацію.
В ході зустрічей обговорили розвиток послуг ментального здоров’я для ветеранів, запровадження в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» проєкту «Ветеранський простір: піклування про ментальне здоровʼя», а також надання психологічної допомоги ветеранам війни та членам їхніх родин. Наголошувалось на важливості психологічної реабілітація військових та ефективній адаптації до цивільного життя.
У підсумку гості високо оцінили зусилля калуської спільноти і фахівців.
Начальник управління фізичного та ментального здоров'я Міністерства у справах ветеранів України, ветеран війни Іван Погорелий: «У Калуші ми побачили місцеві осередки, дізнались про певні програми, інколи – дуже унікальні, досвід яких можна розповсюджувати на терени всієї країни. Зі свого боку ми ділилися напрацюваннями, які є в Міністерства у справах ветеранів і пропонували долучитись до програм, зокрема, щодо отримання психологічної допомоги коштом державного бюджету. Ми дізнались, зокрема, і про наяні проблеми, які є в тій чи іншій лікарні – аби під час опрацювання документів, формування політики щодо реабілітації ветеранів на міжвідомчому рівні можна було оперувати реальними даними. Бо, інколи, з порожніх звітів буває важко робити висновки, на чому потрібно акцентувати, щоб зробити життя і лікувальний процес кожного Захисника найкращим з того, що може бути».