Дев’ять питань — на порядку денному 86-ї позачергової сесії Калуської міської ради. Пленарне засідання відбулося сьогодні, 17 квітня.
Депутати погодили текст гарантійного листа до Міністерства освіти і науки України про 10% співфінансування із місцевого бюджету облаштування сучасного освітнього простору. Це є необхідною умовою для отримання передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України №290 від 14 березня 2025 року державної субвенції. Її нададуть тим освітнім закладам, які із 2027 року будуть здійснювати реалізацію завдань Нової української школи у частині створення освітнього простору для здійснення профільного навчання у старшій школі (у Калуській громаді таким визначено ліцей №10).
Ірина Люклян, начальниця управління освіти Калуської міської ради:
«Ці кошти будуть іти для облаштування, найперше, STEM-лабораторій, а також класів для навчальних занять із природничого циклу: хімії, біології, фізики, географії та математики. Це дуже потрібна справа, і місцевий бюджет має співфінансувати 10% вартості проведення цих робіт, і крім того, ще забезпечувати проведення ремонтних робіт. А саме обладання, яке є дороговартісним, особливо, для кабінетів фізики, субвенція буде покривати на 90%».
За зверненням командира однієї із військових частин, безоплатно передадуть у власність цьому формуванню автомобіль, благодійно наданий КНП «Калуський міський центр первинної медико-санітарної допомоги».
У питанні «Про спрямування коштів від орендної плати за оренду комунального майна» прийняли рішення про те, що надходження від орендної плати за приміщення автостанції у повному обсягу спрямовуватимуть у місцевий бюджет. Як відомо, найближчим часом питання про ліквідацію КП КП «Калуське підприємство автобусних станцій» винесуть на розгляд депутатів міської ради.
Не дійшли згоди у питанні «Про надання дозволу комунальному підприємству «Екоресурс» на видалення (захоронення) побутових відходів на полігоні ТПВ в урочищі «Височанка-Залісся» від Верхнянської, Войнилівської, Новицької та Вигодської громад». Зазначені громади повторно звернулися за дозволом на захоронення відходів із квітня по грудень включно у обсягу:
Верхнянська громада — 2250 куб. метрів;
Новицька громада — 810 куб. метрів;
Войнилівська громада — 750 куб. метрів
Вигодська громада — 2700.
Міський голова Калуша Андрій Найда повідомив, що звертався до голів громад із пропозицією долучитися до спільної роботи у соціальній сфері, зокрема, витрат на перебування пацієнтів із цих громад у лікарнях Калуської громади (у частині сплати за комунальні послуги). Поки що не від усіх громад надійшла зворотня реакція. Дозволу захоронювати відходи із цих громад на полігоні у Калуші депутати міської ради також поки що не надали.
На пленарному засіданні розглянули низку майнових і організаційних питань.