Воно належить до двунадесятих, тобто, одне з 12 найважливіших свят. У народі цей день називають Друга Пречиста.
У Різдво Пресвятої Богородиці особливо шанують матерів і намагаються всіляко їм допомогти. Вважається, що добро, зроблене цього дня, обов'язково повернеться, а в оселі буде благополуччя і дитячий сміх. Як відомо, з 1 вересня дві провідні християнські конфесії України – ПЦУ та УГКЦ – офіційно перейшли на новий церковний календар. Дати нерухомих свят (які щороку відзначаються в одну і ту ж дату) зміняться, а саме – змістяться на 13 днів уперед. Дати рухомих свят, тобто Великодня і залежних від нього, залишаються, наразі, незмінними. «Календар – це не догма віри.
Важливим є саме свято, а не те, коли його відзначають», – наголошують священнослужителі. Як вірянам адаптуватися до нових умов? Поради о. Федора Мороза, декана Калуського ПЦУ та о. Степана Скібіцького, декана Калуського УГКЦ.