-2o

Калуські поліцейські, психологи, соціальні працівники, волонтери, педагоги вдосконалюють механізми запобігання і протидії гендерно зумовленому насильству в часі війни

  • 2023.07.25 17:07
    • Громада
    • Запобігання та протидія домашньому насильству
  • 308

У Калуші протягом п’яти днів тривають навчальні тренінги на тему «Удосконалення механізмів запобігання і протидії гендерно зумовленому насильству, домашньому насильству, а також сексуальному насильству в умовах війни». Навчання передбачають вивчення механізму надання комплексної допомоги постраждалим.

 25 липня учасниками тренігу стали майже тридцять працівників районного відділу поліції. Зокрема, екіпажі груп патрульної поліції, дільничі офіцери, поліцейські офіцери громади, слідчі, які розслідують кримінальні провадження по домашньому насильству. Саме цим людям першими доводиться стикатися з проявами домашнього насильства. І дуже важливо, щоб вони вкотре могли відпрацювали алгоритми своїх дій в ході роботи з такими ганебними фактами, які, на жаль, досить поширені і на наших теренах, зазначив заступник начальника райвідділу, підполковник поліції Василь Тимочко.

Станом на сьогоді на обліку перебувають 262 кривдники (чоловіки і жінки), які вчинили домашнє насильство. За півроку на лінію «102» надійшло 572 виклики про домашє насильство первинного характеру. З них 14 викликів зробили діти. В ході реагування поліцейські склали 284 протоколи, винесли 154 термінові заборонні приписи. До кризової кімнати було направлено трьох постраждалих осіб на термін 10 і більше діб, щоб убезпечити їх від від кривдників. «Проблема болісна і тенденція тут, на жаль, негативна», - з прикрістю констатує старший дільничий офіцер поліції Галина Серман. Поліція тісно співпрацює з соціальними службами, вторинною правовою допомогою, службою у справах дітей. 

Окрім поліцейських, слухачами даного семінару стали калуські психологи, фахівці соціальної роботи. Два тренінгові дні виділено для педагогічних працівників. Ведуть навчання досвідчені фахівці з чималим практичним досвідом, представники громадської організації «Мартін Клуб» із Дніпра: психолог Юлія Сидорук і адвокатка-правозахисниця Юлія Сегеда. Захід організовано громадською організацією «Чисті серця Калуш» за фінансової підтримки міжнародної організації «Джи ай зет» (Німеччина).

Інші новини