Показ фільму відбувся у кінозалі «Час кіно» палацу культури «Мінерал».
Провідний науковий співробітник співробітник Краєзнавчого музею Калущини Іван Тимів розповів присутнім про торгівельну школу у Калуші і трагедію, спогади про яку досі живі і болять мешканцям міста. Четвертого листопада 1943 року на центральній площі Калуша нацисти привселюдно розстріляли 11 учнів Калуської торгівельної школи. Гестапівці жорстоко вбили юнаків, яким було від 14 до 19 років, та батька одного учня.
— Німці це робили прилюдно спеціально. Такі акції для них були звичні. Вони хотіли залякати населення, показати, що так буде з кожним, хто буде бунтуватися проти їхньої влади, — підкреслив Іван Тимів.
До смертної кари учнів торгівельної школи прирекли за членство в Організації Українських Націоналістів. Де захоронені тіла страчених, невідомо досі. Проте, спогади по ті трагічні події болем відгукуються у серцях калушан і досі.
— Серед розстріляних — два брати моєї мами, рідний і двоюрідний, і мій старший двоюрідний брат, — поділився голова Калуської міської організації Конгресу Українських Націоналістів Олег Кушлик.
У виступі Олег Кушлик провів паралелі між безчинствами нацистського режиму у 40-х роках минулого століття, і звірствами, які зараз коїть в Україні російський окупант. Місцевий поет Богдан Сімків зачитав вірш, присвячений убитим патріотам:
Вони любили Україну
І вірили, що прийде час,
Коли всі окупанти згинуть
І воля ощасливить нас.
У документальній стрічці «Спомин» режисерка муніципального народного театру «Легенда» Леся Піцик зібрала, дослідила, переосмислила історичні відомості про трагедію, а колектив театру тонко втілив на камеру драматичні події і відверті спогади родичів страчених.
Не маємо забувати історію, щоб не допустити повторення.
У пам’ять про розстріляних патріотів відбули хвилину мовчання. Кожного згадали поіменно. До пам’ятника розстріляним учням торгівельної школи поклали квіти.