-4o

Цікаво і сучасно. У Калуському ліцеї №10 презентували осередок вивчення «Захисту України»

  • 2025.02.14 10:15
    • Громада
    • Освіта
  • 83

Інноваційний простір осередку вивчення предмета «Захист України», що діє у Калуському ліцеї №10, є прикладом із організації навчання для всього Прикарпаття. 

Як викладають предмет, презентували у рамках управлінської студії «Організація роботи Осередку вивчення навчального предмета «Захист України» Калуської територіальної громади: виклики, реалії, перспективи». Зустріч відбулася у Калуському ліцеї №10 у четвер, 13 лютого. До неї долучені представники департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА і Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, очільники Калуської громади, працівники управління освіти міської ради, а також керівники

https://youtu.be/wj3UkY9HqeQл

іцеїв Калущини. 

Із вересня минулого року усі старшокласники громади заступили до навчання у осередку Калуського ліцею №10 під керівництвом чотирьох спеціально навчених педагогів-професіоналів. Заняття відбуваються раз на місяць, упродовж цілого дня (шість уроків поспіль). Предмет викладають для більш, ніж восьми сотень учнів. 

— Головне наше завдання – орієнтувати учня, де саме він себе повинен знайти у нашому спільному обов’язку із захисту держави, — наголосив вчитель предмету «Захист України» Калуського ліцею №10 Богдан Когут. — Це не означає, що всі випускники після того, як закінчать ліцей їм виповниться 18 років, візьмуть зброю і підуть на контракт у Збройні Сили. Ні. Хтось себе знаходить у дронах, хтось – конструктор введень до осучаснення, бойовий медик. Тобто, кожен сам для себе повинен визначити, де саме він може себе реалізувати, щоб виконати конституційний обов’язок. Ми тільки почали працювати, і вже бачимо позитивні зміни у роботі. Вважаємо, що по закінченню цього навчального закладу наші учні будуть суттєво краще підготовлені саме у плані захисту нашої держави.

Під час управлінської студії гості мали нагоду бути присутніми на заняттях із основних модулів навчальної програми: «Тактична медицина», «Озброєння та військова техніка. Стрілецька підготовка», «Основи дій, комунікацій та взаємодії в бою». Також долучилися до підняття Державного Прапора України, виконання Державного Гімну, вшанування загальнонаціональної хвилини мовчання, а також оглянули матеріально-технічну базу. На її зміцнення спрямовано майже 1,5 мільйона гривень державної субвенції у співфінансуванні із місцевого бюджету. 

Більше про підготовку юних патріотів — у відео.

https://youtu.be/wj3UkY9HqeQ?si=8ewiw22ACEbaWEQW

Інші новини