30o

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення у формі електронних консультацій з громадськістю щодо перейменування вулиці Правди в с. Боднарів

  • 2024.03.06 13:58
    • Громада
  • 398

Калуська міська рада Івано-Франківської області повідомляє про проведення громадського обговорення у формі електронних консультацій з громадськістю щодо перейменування вулиці Правди в с.Боднарів, назва якої підлягає перейменуванню.

   Громадське обговорення проводиться відповідно до Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен права власності (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв та дат історичних подій» від 24.05.2012 № 4865-VI, Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» від 09.04.2015 № 317-VII, Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» від 24.10.2012 № 989, рішення міської ради від 21.12.2022 № 1816 «Про проведення громадського обговорення щодо найменування чи перейменування назв вулиць, провулків, проїздів, бульварів, проспектів, площ, майданів, скверів та інших об’єктів права власності визначених законом на території Калуської міської територіальної громади».

Організатор громадського обговорення – Калуська міська рада.

 Найменування об’єкта топоніміки, якому пропонується присвоїти ім'я фізичної особи - вулиця Правди в с. Боднарів.

Ім'я фізичної особи, що пропонується присвоїти:

 1. Василь Дрогомирецький.

 Дрогомирецький Василь Миколайович народився 8 травня 1994 року в селі Боднарів, Калуського району, Івано-Франківської області.
Навчався в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника на факультеті фізичного виховання та спорту.
З 2015 року ніс службу в Національній поліції України у місті Івано-Франківськ. Уже з 2022 року Василь продовжив службу у спецпідрозділі корпусу оперативно-раптової дії (КОРД) ГУНП в Закарпатській області, із званням старший лейтенант.

   Практично з перших днів повномасштабного вторгнення Василь Дрогомирецький, з позивним «Єнот», без каплі вагань та страху, став на захист Батьківщини у складі зведеного підрозділу Національної поліції України «Сафарі». У березні 2022 року, коли під Києвом точилися запеклі бої за нашу столицю, саме полк «Сафарі» одним з перших заходив у Бучу та Ірпінь, звільняючи наші міста, та бачили усе звірство, яке по собі залишили окупанти. В подальшому проводили оборону м. Суми, виконували бойові завдання в Харкові у населених пунктах Грасі, Петрівка, Ковалі, та у Запоріжжі вели підготовку для звільнення населеного пункту Оріхово.
   У бою за волю свого народу Василь Дрогомирецький загинув в ніч на 22 травня 2022 року в місті Вільноандріївка, Запорізької області внаслідок потужного ракетного обстрілу по місцю дислокації полку «Сафарі».
За мужність і самовідданість дій, виявлених у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, за вірність присязі Василь Дрогомирецький нагороджений: бойовим орденом полку спеціального призначення «Сафарі» НПУ «За Мужність» та Орденом «За Мужність» ІІІ ступеня.

  Ужгородська міська рада перейменувала вулицю Олександра Можайського в Ужгороді на вулицю Василя Дрогомирецького, Івано-Франківська міська рада присвоїла Дрогомирецькому Василю звання «Почесний Громадянин міста Івано-Франківська», рішенням Калуської міської ради захисникові присвоєне звання «почесного громадянина Калуської міської територіальної громади» (посмертно).

 2. Розалія Шуляр

  Розалія Петрівна Шуляр «Калина» (1914 – 1946 рр.) – підпільниця ОУН,  референт Українського Червоного Хреста Галицького району з 1945 до 1946 рр., якій Михайло Дяченко присвятив оповідання «Калина».

   На жаль, про життя та діяльність Розалії відомо дуже мало інформації. Точні дати народження «Калини» та її сестер ми не знаємо, бо метричні книги Боднарова спалила радянська артилерія 26.07.1944 разом із церквою. Відомо, що родинно Розалія була пов’язана з Михайлом Дяченком («Гомін», «Марко Боєслав» (1910 - 1952 рр.) – воїн, референт пропаганди ОУН-УПА, редактор багатьох повстанських журналів, поет). Родовід по матері відомий з метричних книг с. Боднарів, але батько ймовірно був із сусіднього с. Майдан.

«Калина» (Розалія Шуляр) входила до структури Організації українських націоналістів, була медсестрою в курені Івана Гонти «Гамалії» до його смерті.

У 1946 р. вона, щоб не видати таємниці підпілля, кинулася в криницю.

Джерела:

Бойчук З. О. У серці мали те, що не вмирає: художньо-публіцистичне видання. – Івано-Франківськ : Сіверсія МВ, 2005. — С. 91-176.

Тимів І., Андрійчук Л., Малярчук О. Національно-визвольна боротьба УПА та підпілля ОУН на Калущині в 1944 – 1946 рр. Збірник документів та мате-ріалів/ За заг. ред.. С. Адамовича. Івано-Франківськ: Фоліант, 2022. – С. 61.

Внесення пропозиції щодо перейменування вулиці Правди в с.Боднарів на вулицю:

- Василя Дрогомирецького належить його батькові, який звернувся з відповідною заявою до міського голови (від 16.02.2024 № Д-182);

- Розалї Шуляр належить колективу КЗ «Музейно-виставковий центр КМР», який звернувся з відповідним клопотанням до міського голови (від 05.03.2024 №1485/02-85-13).

ЗА ЗАПРОПОНОВАНІ ВАРІАНТИ НАЗВИ ДЛЯ ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ВУЛИЦІ ПРАВДИ  У С. БОДНАРІВ МОЖНА ПРОГОЛОСУВАТИ ЗА ПОСИЛАННЯМ: https://consult.e-dem.ua/polls/2723.

Строк проведення громадського обговорення – з 06.03.2024 року до 6.05.2024 року.

 Тел. 03472-7-96-35.

Поштова адреса: 77300, вул. І.Франка, 1, м. Калуш.

Електронна адреса:  politkalush@ukr.net.

 Пропозиції (зауваження) учасники громадського обговорення подають у письмовій формі звичайною або електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, протягом 60 днів з дня оголошення.

Юридичні особи подають пропозиції (зауваження) у письмовій чи електронній формі із зазначенням їх найменування та місцезнаходження.
Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

 Строки оприлюднення звіту про результати громадського обговорення: протягом 14 днів після закінчення строку подання пропозицій (зауважень) відповідальна особа узагальнює їх та готує звіт, у якому зазначаються найменування організатора, зміст питання, що виносилося на громадське обговорення, інформація про осіб, які взяли участь в обговоренні порушеного питання, а також узагальнений аналіз пропозицій (зауважень), що надійшли під час проведення громадського обговорення.

 Пропозиції (зауваження), отримані в ході проведення громадського обговорення, оприлюднюються організатором громадського обговорення у спосіб, за допомогою якого було оприлюднене інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення та виставляється додатково на платформу для голосування в межах визначеного терміну обговорення.

 Відповідальна особа за проведення громадського обговорення – Табачук Наталія Титівна – начальник відділу координації зі старостинськими округами, закупівель та комунікацій.

 Запрошуємо мешканців Калуської міської громади, зокрема с.Боднарів, взяти активну участь у консультаціях!

 

Інші новини