33o

Унікальний духовний осередок Голиня: відвідали митрополита та обговорили майбутні ініціативи 

  • 2025.07.25 17:58
    • Громада
    • Культура
  • 41

Сьогодні, 25 липня, начальниця управління культури, національностей та релігій Калуської міської ради Любов Джуган та її заступниця Ольга Кайдан здійснили робочий візит до монастиря Благовіщення Пресвятої Богородиці Православної Церкви України, що знаходиться у селі Голинь.

Під час візиту відбулася зустріч із митрополитом Данилом (Ковальчуком) та ієромонахом Йосифом. Митрополит провів екскурсію територією монастиря, ознайомивши представниць управління з історією обителі, її духовним і культурним надбанням.

У складі монастиря — низка храмів та каплиць:

Храм Різдва Пресвятої Богородиці (перший храм, збудований на території монастиря),

Храм Софії Премудрості Божої, що розташований у братському корпусі,

Храм праведного Ноя у Ковчезі (двоповерховий храм, оздоблений лавками, виготовленими монахами),

Престіл на честь Почаївської ікони Божої Матері просто неба,

Каплиця Різдва Христового у південно-східній вежі,

Житлові приміщення для монахів та паломників.

Монастир перебуває у складі Івано-Франківсько-Галицької єпархії Православної Церкви України. Заснований у 2005 році, він розпочав своє існування з одного монаха - нинішнього настоятеля. Нині тут проживають настоятель монастиря, двоє ієромонахів. Бере участь у Богослужіннях одружений священнослужитель, до обов’язків якого входить, зокрема, звершення Таїнств Хрещення та Вінчання.

На території обителі діють великий та кліросний хори, щодня звершуються богослужіння. Паломники мають можливість помолитись перед Туринською плащаницею, а також біля символічного Гробу Господнього та гробу Діви Марії.

Настоятель монастиря - Митрополит Данило (Ковальчук), 1949 року народження, рукоположений у сан диякона і священника у 1972 році, у 1990 році прийняв сан єпископа Чернівецького, а у 1994 році був возведений у сан митрополита. У 2023 році завершив 34-річне архіпастирське служіння на Чернівецькій кафедрі й переїхав на спокій до монастиря Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Будівництво монастирського комплексу розпочалося майже два десятиліття тому. За словами митрополита, раніше тут були болота, однак нині, завдяки праці братії, зведено храми, господарські приміщення, функціонує теплиця, пасіка, город. На території ростуть екзотичні рослини, зокрема фігове дерево, нектарини, а також слива, щеплена на терені. Усередині Каплиці Різдва Христового ростуть декоративні дерева. Є джерело з питною водою, якість якої підтверджена лабораторними дослідженнями. Монастир має власну пилораму, що значно сприяє у зведенні нових об’єктів.

Окрім духовного служіння, митрополит активно займається видавничою діяльністю — ним опубліковано кілька томів проповідей, молитов, а також здійснено передрук старовинних духовних книг доступною сучасною мовою. При монастирі діє недільна школа. Тривають роботи з благоустрою території.

Метою зустрічі стало обговорення можливих напрямків співпраці та спільних проєктів, зокрема у сфері духовного, культурного та освітнього розвитку громади. Також було порушено питання популяризації паломницького туризму та проведення спільних культурно-мистецьких заходів.

Храмове свято монастиря відзначається у середу після Великодня. Відпустовий день — у суботу перед Різдвом Пресвятої Богородиці. У 2025 році це — 6 вересня.

Ця зустріч стала важливим кроком на шляху до розвитку співпраці у сфері духовного життя та збереження культурної спадщини Калуської територіальної громади.

Інші новини