3o

Чотири питання винесено на порядок денний чергового засідання міської комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

  • 2024.10.14 21:32
    • Громада
    • Надзвичайні ситуації
  • 106

Засідання відбулося сьогодні, 14 жовтня. 

Про утворення просідання земної поверхні (воронки) по вул. Глібова м. Калуш та заходи щодо її ліквідації доповів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради Іван Дембич. Як відомо, воронка утворилася у п’ятницю, 11 жовтня. Про деформаційні процеси у ґрунті на цій ділянці знали заздалегідь завдяки вчасно проведеному моніторингу. Коли ці процеси припиняться, воронку засиплять.

Присутні на засіданні заслухали доповіді про стан підготовки органів місцевого самоврядування та об’єктів життєзабезпечення міста до дій в осінньо-зимовий період 2024-2025 років. 

Невизначеною залишається ситуація із надавачем послуг централізованого постачання. На підприємстві зараз триває процедура банкрутства. Представники компанії не з’являються на засідання міського і обласного штабів зі сталого проходження осінньо-зимового періоду. 

Через відсутність комунікації із надавачем послуг централізованого постачання не може належним чином провести гідравлічні випробування теплових мереж. У міру технічних можливостей, провели випробування із подачею теплоносія під тиском 2 атм, коли необхідний тиск для повноцінних випробувань — 10-11 атм. 

Директор КП «Калуська енергетична компанія» Петро Шевчук повідомив, що підприємство спрямувало на надавача послуг централізованого постачання усі необхідні листи. Відновлено вузол обліку, встановлено камеру для контролю за подачею енергоносія і тиском. Якщо належні гідравлічні випробування вдасться провести найближчим часом, комунальники зможуть оперативно ліквідувати усі виявлені пориви мережі, якщо їх буде виявлено.

Водночас, міський голова Калуша Андрій Найда дав доручення підготувати офіційне запрошення представників надавача послуг централізованого постачання на засідання виконавчого комітету, де йтиметься про початок опалювального сезону.

Відзвітували про готовінсть до зими представники філії «Західна» ПАТ «Прикарпаттяобленерго», а також представники Калуського УЕГГ.

Готові до зими заклади освіти, культури, соціальної сфери, управляючі компанії, а також котельні і мережі, які є у КП «Калуська енергетична компанія».

КП «Калушавтодор» має 13 одиниць техніки. На одну поставлений відвал для прибирання снігу. Усі інші за потреби перелаштовуються упродовж трьох годин.

На засіданні комісії також розглянули питання про стан забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я питною водою. 

Якість води, яку отримують споживачі із центрального водопроводу міста, контролюються належним чином лабораторією «Калуської енергетичної компанії», а також — іншим установами, які здійснюють перевірки. На станції знезараження постійно ведуть роботи із утримання обладнання і процесу у належності стані.

Начальниця відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавста Калуського міського управління головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Ірина Нітух наголосила на нестабільних результатах проб води із каптажних джерел «Криничка» і «Криївка». Вода з локальних джерел водопостачання філії Калуського ліцею №10 (м-н Підгірки), Калуської гімназії №9, ЗДО «Барвінок» — відповідає технічному нормативу.

Фахівці РВ ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України» за 9 місяці цього року нестандартних проб води із міського водопроводу не зафіксували. Водночас, вони здійснили дослідження 30-и проб води на вміст нітратів із господарств, де є локальні водопроводи і проживають діти до 3-х років. В одному випадку виявлено незначне перевищення вмісту цих небезпечних речовин.

Завідувачка відділення епідеміологічного нагляду і профілактики інфекційних хвороб Калуського РВ ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України» Тетяна Чернієнко доповіла епідемічну ситуацію з вакцинокерованих інфекцій, стан виконання запланованих обсягів щеплення згідно Національного календаря. 

Прикарпаття лідирує в Україні за показниками захворювання на кашлюк. За 9 місяців тут зафіксовано майже 900 випадків. У Калуській громаді за цей період захворіли 39 осіб, зокрема, 33 — у Калуші.

Показники вакцинації у нашій громаді найвищі — серед дітей віком до одного року. Серед старших дітей ці показники значно нижчі, зокрема, за кількістю щеплень від поліомієліту.

Тетяна Чернієнко наголосила, що в Україні триває «наздоганяюча» кампанія від кашлюка, дифтерії, працю. Зробити щеплення можуть люди, які з певних причин не могли вакцинуватися у попередні роки. Із липня у Калуській громаді щепили 1,5 тис. осіб. Заплановано зробити загалом 4 тис. щеплень. 

У рішенні міської комісії ТЕБ та НС відображено рекомендації фахівців і відповідальних осіб для ліквідації загроз чи подолання проблемних явищ.

Інші новини