На відзначення пам’ятного дня 21 листопада, громада зібралася біля пам’ятника Романові Шухевичу у Калуші.
День Гідності і Свободи встановлено на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (початок — 22 листопада 2004 року) та Революції Гідності (розпочалася 21 листопада 2013 року із акції студентів і громадських активістів).
Цього дня шануємо постійне прагнення українців до утвердження ідеалів свободи і демократії, складаємо шану патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
Це — час згадати у пам’ятній молитві і людей, які віддали життя за утвердження цих цінностей.
Небесна сотня — 107 розстріляних на Майдані у лютому 2014 року протестувальників і тих, хто помер, отримавши там поранення.
У виступі міський голова Калуша Андрій Найда підкреслив, що десятилітня боротьба за самовизначення і самостійність України — триває. Українці надалі готові боротися, навіть не зважаючи на страшні втрати.
— Україна – це є гідна нація, яка не прогнеться ні перед ким. Це показала Помаранчева Революція, це показала революція Гідності. І тоді окупант вирішив силою захопити країну. І він далі прорахувався, — наголосив Андрій Найда. — На жаль, ця війна забирає найкращих. Лише у нашій громаді з часу Революції Гідності загинули і померли внаслідок воєнних дій понад 200 Героїв. Вісімдесят — пропали безвісти. Це є старшна ціна за нашу волю.
У лавах Небесної сотні, на жаль, — мешканець Калуської громади Ігор Дмитрів.
Загалом, Прикарпаття втратило під час революційних подій семеро патріотів. На драматичній історії наймолодшого з них, назавжди 19-річного іванофранківця Романа Гурика, базувалася зворушлива постановка, яку підготувати працівники і учасники творчих колективів ПК «Юність», студенти і викладачі Фахового коледжу культури і мистецтв Калуша, аматори сцени.
Учасник двох революцій, член Координаційної ради політичних партій і громадських організацій демократичного спрямування Калущини Євген Гірник порівняв події, атмосферу, настрої і очікування під час цих подій. А місцевий поет Богдан Сімків зачитав тематичний вірш.
Пам’ять полеглих пошанували хвилиною мовчання. Поклали квіти до пам’ятних знаків загиблим борцям за волю України.