5o

93 основні і три додаткові питання порядку денного винесено на розгляд 77-ї чергової сесії Калуської міської ради

  • 2024.11.28 16:12
    • Громада
  • 30

Пленарне засідання відбулося у четвер, 28 листопада. 

Одноголосно ухвалено рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин Калуської міської територіальної громади» нашим полеглим Захисникам: 

- Андрію Кіндракевичу;

- Миколі Коневичу;

- Дмитру Рагузову.

Депутати підтримали рішення про виділення коштів на зміцнення матеріально-технічної бази державній установі «Івано-Франківський обласний центр контролю і профілактики хвороб МОЗ України». Зі спеціального фонду на місцевого бюджету виділено 200 тисяч гривень. Гроші спрямують на закупівлю газового аналізатора.

Депутати прийняли звернення до Кабінету Міністрів України щодо весення змін до постанови уряду №302 від 12 травня 1994 року «Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранам війни.

— Наразі, відповідно до нормативних документів, при отриманні посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни, посвідчення учасника бойових дій здається на зберігання. Це є підґрунтям для постійних конфліктів. На нашу думку, воно втратило своє значення, оскільки постанова була прийнята у 1994 році, тобто, 30 років тому, — зазначив фахівець калуського консультативного пункту для ветеранів і військовослужбовців «Ветеранський простір» Ілля Тітко. — Пропонується звернутися до уряду з метою відміни цього пункту положення. 

Змінами до положення про калуський геріатричний центр чітко окреслили комплексний напрямок роботи установи. 

— Усі будинки-інтернати для громадян похилого віку та людей з інвалідністю поділяються на два типи. Перше — геріатричні пансіонати для громадян похилого віку, які потребують стороннього догляду або підтримки у проживанні, і другий профіль – це будинки інтернати для осіб із інвалідністю від 18 до 60 років. Обидві категорії людей у нас проживають, тому пропонуємо це уточнити у Положенні, — доповів директор Калуського геріатричного центру Василь Ільницький. — І друге: також ми надаємо стаціонарну послугу догляду за особами, які стратили здатність до самообслуговування чи не набули такої здатності, у тому числі, і лежачі особи. У загальному, в нас мало мобільних і лежачих осіб є 15 людей. Тому пропонуємо також зазначити це у положенні.

На стадіоні мікрорайону Підгірки оновлять лавки. Біля стадіону жителі Підгірок за свій кошт облаштували волейбольний майданчик і майданчик для міні-футболу. Встановлення нових лавок — підтримка активних мешканців, які дбають про розвиток свого мікрорайону.

У доповіді з питання про виконання бюджету Калуської міської територіальної громади за дев’ять місяців 2024 року начальниця фінансового управління Калуської міської ради Леся Поташник зазначила, що до загального і спеціального фондів разом із трансфертами за цей період надійшло 718,021 млн гривень. Це становить 75% до затвердженої суми на рік з урахуванням змін. Виконання планових показників із урахуванням змін складає 97%, за дев’ять місяців недоотримано 13,7 млн гривень (порівняно із минулим роком надходження зменшилися на 57,4 млн гривень).  

Основна питома вага надходжень місцевого бюджету – податок із доходів фізичних осіб (недоотримання — 8,4 млн гривень). Місцеві податки і збори надійшли у сумі 162,9 млн гривень (95% виконання, недоотримано 6,9 млн гривень).

Депутати ухвалили рішення «Про укладення договору-міни квартир між Калуською міською радою та громадянином Медведем П.В.». Дві квартири у середмісті, що належать на праві комунальної власності Калуській міській територіальній громаді і знаходяться у старому аварійному будинку на вул. І. Франка, 2, передадуть підприємцеві, який є власником решти квартир у цьому будинку. Аварійну будівлю він планує знести і збудувати нову. У обмін від підприємця громада отримує у комунальну власність дві повноцінні квартири на вулицях Молодіжній і Хіміків. Згодом житлова комісія міської ради розподілятиме ці квартири серед черговиків. 

Рішенням депутатів надано дозвіл на розроблення плану просторового розвитку з поєднанням архітектурної та землевпорядної документації. Це дозволить:

- забезпечити сталий розвиток всієї території громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів – як єдиної системи розселення; 

- удосконалити управління у сфері містобудівної діяльності та землеустрою – не тільки в населених пунктах а й в цілому на території громади; 

- отримати повний аудит земельного банку громади, реєстр всіх земельних ділянок, сформувати та зареєструвати всі незареєстровані ділянки комунальної власності; 

- підвищити наповнення бюджету; 

- забезпечити ефективне використання та охорону всіх земель у межах території ОТГ, залучити інвесторів, задовільнити земельні потреби членів громади; 

- сприяти розвитку автоматизованих систем управління ресурсами, комплексному збереженню повноцінного життєвого середовища, довкілля та культурної спадщини тощо. 

Також депутати прийняли рід майнових, соціальних, організаційних питань. Окремим блоком розглянули і земельні питання.

Інші новини