30o

ДОСВІД КАЛУСЬКОЇ ГРОМАДИ — ЦІННИЙ ДЛЯ УКРАЇНИ. ГРОМАДА ПРИЄДНАЛАСЯ ДО ПРОЄКТУ «ШЛЯХ ЧЕМПІОНІВ» 

  • 2024.06.15 10:22
    • Громада
  • 86

Калуська громада приєдналася до мультиспортивного проєкту «Шлях чемпіонів». Це — розвиток мережі спортивних класів у закладах загальної середньої освіти.

Реалізація проєкту відбувається за сприяння Міністерства молоді та спорту України, інших органів виконавчої влади, Національного олімпійського комітету України та спортивних федерацій.

14 червня підписано тристоронній меморандум про співпрацю між Калуською громадою, Міністерством молоді і спорту України і Національним олімпійським комітетом України. 

Калуську громаду відвідав заступник міністра молоді і спорту України Олексій Нікітенко, народний депутат України, перший віцепрезидент асоціації спортивної боротьби України Едуард Прощук, начальник управління спорту та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА Орест Оклієвич. Голова Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт у своєму відеозверненні зазначив:

— Сьогодні актуальним питанням є збереження фізичного та ментального здоров’я нашої нації, зокрема, молоді та дітей. Спостерігаємо зменшенням кількості дітей, які займаються олімпійськими видами спорту. Новий мультиспортивний проєкт «Шлях чемпіонів», що спрямований на створення спеціалізованих спортивних класів з олімпійських видів спорту, дозволить проводити додаткові тренування та оптимально поєднувати освіту та спорт. 

У рамках проєкту «Шлях чемпіонів» виховуватимуть фізично здорове, свідоме, патріотично налаштоване молоде покоління. Одночасно формуватимуть спортивний резерв. 

Під керівництвом досвідчених тренерів діти зможуть удосконалювати свою спортивну майстерність та досягати нових спортивних висот.

— Цей проект орієнтований саме на створення резервного спорту, виховання майбутніх чемпіонів. Не всі будуть чемпіонами, але діти будуть постійно під наглядом, дисциплінованими, патріотично вихованими. Це — майбутнє країни. Найголовніше в такі важкі часи для нас є можливість приділяти увагу саме дітям, — підкреслив Олексій Нікітенко.

Калуська громада має вагомий доробок у цій сфері. На базі Калуського ліцею №6 уже рік функціонують спортивні класи. Навчаються і паралельно відточують навики із вільної боротьби, футболу, спортивного орієнтування і карате 44 дитини. Ініціатива, яку втілити завдяки підтримці народного депутата Едуарда Прощука, депутатів Калуської міської ради Віктора Бербеця та Дмитра Вальнюка і секретаря Віктора Гільтайчука, злагодженій роботі заступниці міського голови Калуша Надії Гуш, працівників управлінь освіти, молоді та спорту, дитячо-юнацької спортивної школи, батьків та самих учнів, дала результат. Усього за рік вихованці двох класів здобули 200 перемог.

— Ми другі, хто підписав меморандум, а, фактично, ми перші, хто це вже втілив. Ми уже працюємо рік зі спортивними класами, — наголосив секретар Калуської міської ради Віктор Гільтачук. — У цьому році ми плануємо ще два спортивні класи, а це — майже 50-и дітей.

 Система функціонування спортивних класів у Калуській громаді добре налагоджена, і наш досвід може бути показовим для інших громад України. 

Під час візиту заступник міністра оглянув матеріально-технічну базу Калуського ліцею №6, а також — дитячо-юнацької спортивної школи Калуської міської ради.

 Тренувальний процес учнів спортивних класів не припиняється навіть на канікулах.

 Досвід громади може служити прикладом для впровадження системи спортивних класів у закладах освіти України.

— Калуш із великими спортивними традиціями. У нас є учасники олімпійських ігор, чемпіони Європи і світу із різних видів спорту, — зазначив Едуард Прощук. — Нашим юним спортсменам є на кого рівнятися, за ким крокувати. Хтось стане чемпіоном. Хтось – ні. Але всі вони завдяки професійності наших педагогів і тренерів, стануть достойними українцями, всебічно розвиненими особистостями. Тому я, як людина, яка також в свій час займалась професійно спортом, підтримую такі ініціативи.

Підтримка Міністерства молоді і спорту, Національного олімпійського комітету — надзвичайно важлива для Калуської громади. А увага представників найвищого рівня — мотивує юних спортсменів.

Поліпшення матеріально-технічної бази Калуської ДЮСШ може допомогти знайти себе у спорті багатьом юним калушанам. А, відтак, кількість спортивних класів лише зростатиме.

Інші новини