Одне з основних питань - проект бюджету громади на 2023 рік.
![????](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Як зазначила начальниця фінансового управління Леся Поташник, показник доходів бюджету Калуської міської територіальної громади на 2023 рік обраховано в сумі 671 178,9 тис. грн, у тому числі:
- загальний фонд - 646 324,4 тис. гривень;
- спеціальний фонд - 24 854,5 тис. гривень.
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
Проектні показники доходів бюджету Калуської міської територіальної громади (без урахування трансфертів) на 2023 рік збільшено до очікуваних надходжень 2022 року на 29 736.9 тис. грн або на 4,7%, зокрема по:
- загальному фонду - збільшується на 27 704,4 тис. грн або на 4.6%;
- спеціальному фонду - збільшується на 2 032,5 тис, грн або на 8,9%.
![????](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
Загальні підходи до формування видатків бюджету міської територіальної громади на 2023 рік формувались з урахуванням нинішньої складної економічної ситуації, потреб головних розпорядників коштів та бачення депутатів міської ради. Ці питання публічно і детально обговорювалися на
трьохденних бюджетних слуханнях.
![????](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
При розподілі видатків між бюджетними програмами та
розпорядниками коштів бюджету міської територіальної громади в першу чергу враховано потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до умов оплати праці та мінімальної заробітної плати і на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання та водовідведення, природних газ та інші комунальні
послуги, які споживаються бюджетними установами.
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
У результаті фонд заробітної плати працівників бюджетних установ пропонується до затвердження у таких відсотках до потреби:
![????](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
в органах управління - 90 %;
![????](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
в закладах освіти - 98 %;
![????](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
в закладах культури, спорту - 95-98 %;
![????](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
соціальної сфери - 90 %.
![☑️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t8d/1/16/2611.png)
Видатки на енергоносії в бюджетних установах передбачені в розмірі 100 відсотків з врахуванням діючих цін на 01.11.2022 р.
![????](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
Обсяги фінансування всіх цільових програм проектом бюджету передбачається на рівні 90 відсотків від потреби.
Більш детально про програми, які будуть реалізовуватися в наступному році поінформуємо після затвердження головного кошторису громади.
![❗](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t50/1/16/2757.png)
Міський голова Андрій Найда при обговоренні бюджетного питання зазначив, що незважаючи на складний період, бюджет все ж таки оптимістичний і є підстави вважати, що він буде виконаний. Однак, зважено економити треба.
![????](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/te3/1/16/1f4b9.png)
Виконавчий комітет підтримав рішення про проект бюджету громади на 2023 рік і рекомендував міській раді (така процедура передбачена законодавством) його ухвалити.