1 грудня представниками французької організації Прем'єр Уржанс Інтернасьональ /Première Urgence Internationale проведено засідання фокус групи щодо дослідження соціальної згуртованості.
![????](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc7/1.5/16/1f4ac.png)
- Ми працюємо в кількох напрямках, - зазначила Віра Гурська, фахівець відділу моніторингу та оцінки організації. - Зокрема, допомога людям, які постраждали від війни, психологічна, соціальна і
медична. Але зараз ми зацікавлені в тому, щоб переорієнтуватися, вивчити питання наскільки люди, які переїхали сюди, та й інші верстви населення, залишилися поза громадою. І зрозуміти, чи є такий запит. Чи люди адаптувалися, відчувають себе частиною суспільства.
![????](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t25/1.5/16/1f4dd.png)
Проводять фокус - групи: окремо з місцевими мешканцями, окремо з внтрішньо переміщеними особами. Спілкуються конфеденційно. Задають питання, щоб зрозуміти потребу.
Як зазначили представники організації, у містах ситуація різна: «Ми тільки починаємо це дослідження. Десь люди почувають себе безнадійно в тому, що щось можна змінити. Багато хто вже звик і стали частиною громади».
![????](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t5/1.5/16/1f4cc.png)
Такі зустрічі вже проводили в Львівській області. Спілкуються, здійснюють аналіз та оцінку потреби. Якщо є необхідність у допомозі людям, то будуть намагатися включити відповідні активності в наступний донорський проєкт. Наразі орієнтуються на ВПО. Відкриті до будь-яких верств населення, хто почуває себе поза громадою.