6o

Адвокаційний захід «Тільки нікому не кажи»: стигма та замовчування насильства серед дітей»

  • 2025.04.26 15:20
    • Громада
    • Освіта
  • 23

24 квітня 2025 року в Калуському ліцеї №7 відбувся важливий адвокаційний захід, що мав на меті підвищення обізнаності про проблему насильства серед дітей, а також обговорення ефективних шляхів взаємодії для створення безпечного середовища для їх розкриття.

Слово мали спікери, зокрема, директор ліцею №7 Володимир Кіндрат, заступниця міського голови Наталія Кінаш, наступниця начальниці управління освіти Леся Кобзан, упровноважена особа з питань запобігання і протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі в калуській громаді та керівниця БО «БФ «Крила підтримки» Аліна Бігун, начальник ювенальної превенціі Вадим Ялоза, начальник служби інспекторів освітньої безпеки Богдана Борейко, психолог КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ольгу Милюзіну. Вони обговорили важливість міжвідомчої взаємодії і необхідність створення чітких алгоритмів дій у разі виявлення насильства серед дітей.

Під час заходу було презентовано результати дослідження БО «БФ «Крила підтримки» під назвою «Тільки нікому про це не кажи». Ці дані наголошують на тому, що більшість дітей, які пережили насильство — фізичне, психологічне чи сексуальне — залишаються наодинці зі своїм болем. Страх осуду та стигматизація не дають їм можливості звернутися по допомогу.

Протягом заходу уповноважені особи освітніх закладів працювали в малих групах, де було висвітлено кілька тематичних можливостей щодо виявлення та реагування на насильство. Серед них:

???? «Як розпізнати “мовчазні” сигнали дитини про насильство?» – обговорили індикатори насильства та можливості виявлення їх у поведінці дітей.

???? «Роль освітнього середовища у виявленні випадків насильства над дітьми» – розглянули практики взаємодії в освітніх закладах для створення безпечного середовища.

???? «Конфіденційність vs. обов’язок діяти» – вивчали, як будувати культуру безпеки в громаді та школах.

???? Алгоритм дій у випадку виявлення домашнього насильства – були розроблені практичні кроки для фахівців.

Результатом проведеного заходу стане розпорядження міського голови про міжвідомчу взаємодію, що покращить систему захисту дітей у Калуській громаді.

Дякуємо всім учасникам за активність і небайдужість! Разом ми можемо подолати стигму та створити безпечне середовище для дітей, які пережили насильство.

Давайте пам’ятати, що кожен з нас може стати підтримкою для тих, хто її потребує. 

Захід організовано за підтримки ГО "Дівчата" у межах проєкту “Підвищення рівня безпеки, захищеності та психічного здоров'я жінок і дівчат, а також просування їхніх прав”

Інші новини