Проблему вирішуватимуть комплексно. Про це йшлося на нараді щодо недопущення підтоплення житлового масиву Підгірки та Студінківського старостинського округу 21 липня під головуванням міського голови Андрія Найди.
Вирішити проблему може перегляд договорів оренди і – роз’яснювальна робота із населенням.
Крім того, до 1996 року законодавство дозволяло зводити капітальні споруди за 5 метрів до русла річки. Земельний кодекс, прийнятий у 1996 році, цю відстань збільшив до 25 метрів. Відтак, є чимало забудов попередніх десятиліть, через які неможливо добратися до русла.
Мешканці мікрорайону Підгірки, присутні на нараді, розповідають, що підтопленню сприяє не тільки загромадження русла, але і щільна забудова мікрорайону. Не всюди облаштовані стічні канави.
Начальник управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради Тарас Фіцак наголосив, що навіть повне розчищення русла Млинівки не вирішить проблеми. У Підгірках річку підживлюють аж 6 потічків, які стікають із лісу. А 7 липня вони перетворилися, фактично, у повноцінні ріки. Не пропустив таку величезну кількість води і місток на вулиці Окружній. Через це потерпіла і Студінка.
Дорожню карту із вирішення проблеми готові розробити науковці із Дністровського БУВР. Однак, перед цим розпорядженням міського голови Андрія Найди буде створена робоча група, яка у місячний термін здійснить обстеження русла Млинівки і рельєфу лісової місцевості у Підгірках. Спеціалісти управління будівництва і розвитку інфраструктури спільно із Дністровським БУВР розроблять проєктно-кошторисну документацію. За пропозиціями робочої групи науковці Дністровського БУВР готові розробити комплексний план заходів щодо встановлення та підтримання сприятливого гідрологічного режиму та належного санітарного стану Млинівки.