Постановою КМУ від 28.01.2025 №94 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України щодо удосконалення процесу оцінювання повсякденного функціонування особи» внесено зміни до постанови від 5 квітня 2012р. №321 «Про затвердження Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, їх переліку» особи з інвалідністю діти з інвалідністю, військовослужбовці та деякі окремі категорії осіб мають право на забезпечення допоміжними засобами реабілітації або виплату грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби.
- показання для забезпечення засобами реабілітації за результатами проведення оцінювання повсякденного функціонування особи визначаються експертними командами з оцінювання повсякденного функціонування особи та зазначаються в рекомендаціях, які є частиною індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю;
- показання для забезпечення засобами реабілітації для дітей з інвалідністю та дітей з порушеннями опорно-рухового апарату визначаються висновком, сформованим ЛКК на підставі індивідуальної програми реабілітації, або висновком, сформованим мультидисциплінарною реабілітаційною командою на підставі індивідуального реабілітаційного плану.
- показання для забезпечення засобами реабілітації осіб рядового та начальницького складу служби цивільного захисту визначаються лікарсько-експертними комісіями ДСНС (далі - ЛЕК) на підставі довідки або мультидисциплінарними реабілітаційними командами закладів охорони здоров’я;
- за наявності в особи документів, що підтверджують потребу в забезпеченні засобами реабілітації, які видано медико-соціальними експертними комісіями (далі - МСЕК), ВЛК, ЛКК чи ЛЕК до набрання чинності внесених змін постановою Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2023 р. №1306 “Деякі питання забезпечення допоміжними засобами реабілітації, забезпечення засобами реабілітації здійснюється на підставі таких документів без необхідності оформлення висновку.
Заяву про забезпечення засобами реабілітації (виплати компенсації) за формою, затвердженою Мінсоцполітики, незалежно від зареєстрованого/задекларованого місця проживання (перебування) особи до управління соціального захисту населення Калуської міської ради.
А також заяву про забезпечення засобом реабілітації (виплату компенсації) у паперовій (зокрема сформованій за допомогою засобів Єдиної системи (за технічної можливості) або електронній формі може бути подана:
через електронний кабінет особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи у банку даних;
через електронний кабінет особи на Соціальному порталі Мінсоцполітики;
через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (за наявності технічної можливості);
до територіального відділення Фонду.
Через електронний кабінет особи у банку даних, електронний кабінет особи на Соціальному порталі Мінсоцполітики та Єдиний державний вебпортал електронних послуг заява про забезпечення засобом реабілітації (виплату компенсації) подається із накладенням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг” і “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”, особи або її законного представника.
За більш детальною інформацією Ви можете звертатись до управління соціального захисту населення Калуської міської ради за адресою: м. Калуш, вул. Євшана,9 каб. 111. Консультацію можна отримати за телефоном: 0347260566.