6o

До уваги осіб з інвалідністю та родин, які виховують дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення!

  • 2021.06.01 11:44
    • Соціальна сфера
  • 871

Постановою від 14.04.2021 № 362 Урядом внесені зміни до «Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, переліків таких засобів», які набувають чинність з 01.06.2021року.

З 01.06.2021 року, для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації або виплати компенсації особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю, інша особа або їх законні представники можуть звернутись з відповідним пакетом документів:

► до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення

► через електронний кабінет особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю;

► через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Через електронний кабінет особи та Єдиний державний вебпортал електронних послуг заява подається із застосуванням електронного підпису.

Органи соціального захисту населення:

► сканують подані документи та завантажують їх до електронної особової справи;

► передають заяви разом з документами в паперовій формі до територіальних відділень Фонду соціального захисту інвалідів.

► ознайомлюють та надають заявникові інформаційні матеріали щодо:

- переліку підприємств із зазначенням їх контактних даних, до яких такі особи можуть звернутися з питань забезпечення засобами реабілітації;

- каталогу засобів реабілітації, якими такі підприємства забезпечують осіб;

- механізму забезпечення засобами реабілітації та отримання компенсації;

► надають інформацію щодо електронного кабінету особи, його функціоналу та офіційного вебсайту Мінсоцполітики;

► надають інформацію щодо сумісності технічних та інших засобів реабілітації;

Фонд соціального захисту інвалідів приймає рішення про забезпечення громадян засобами реабілітації

Територіальні відділення Фонду після отримання документів формують в електронній особовій картці особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи в банку даних електронне направлення на первинне забезпечення засобами реабілітації.

Після формування направлення територіальне відділення Фонду інформує протягом трьох робочих днів через орган соціального захисту населення, засоби телекомунікаційного зв’язку або через електронний кабінет особи, або через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, про це особу з інвалідністю.

Забезпечення громадян засобами реабілітації здійснюється шляхом укладання договору між Фондом соціального захисту інвалідів та підприємством

Мінсоцполітики на основі сформованих в банку даних попередніх замовлень спрямовує бюджетні кошти Фонду для оплати підприємствам вартості виданих виробів та наданих послуг згідно з укладеними договорами та актами приймання-передачі робіт (надання послуг) підписаними керівником (уповноваженою ним особою) підприємства та територіальним відділенням Фонду, і перерахованих коштів підприємствам з початку бюджетного року. Забезпечення особи засобами реабілітації, надання послуг з післягарантійного ремонту та технічного обслуговування засобів реабілітації здійснюються згідно з договорами, укладеними територіальним відділенням Фонду з підприємством. Забезпечення засобами реабілітації здійснюється підприємством протягом не пізніше ніж 45 робочих днів з дати надходження щомісячних бюджетних асигнувань в межах створених попередніх замовлень.

Батьки з інвалідністю по слуху можуть отримати компенсацію за придбання «Нічної няні»

Особам з інвалідністю по слуху (батькам), що виховують дитину віком до трьох років, за заявою виплачується компенсація за самостійне придбання світлового сигналізатора або вібросигналізатора “Нічна няня” за наявності видаткової накладної (товарного чека), що підтверджує придбання відповідного засобу. Компенсація виплачується тільки один раз.

Перелік технічних та інших засобів реабілітації для безкоштовного забезпечення - https://www.msp.gov.ua/.../%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BB...

Електронний каталог-класифікатор технічних засобів реабілітації згідно з ДСТУ 7202:2019 (ISO 9999:2016, NEQ - http://wheelchairs.protez.eu/Wheelc.../CatalogTZR/Content...

За більш детальною інформацією, можна звернутися до управління соціального захисту  населенння Калуської міської ради за адресою м.Калуш, вул..Євшана,9, телефон 6-05-66.

 

Інші новини