Відбулося засідання координаційної ради із запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі в Калуській МТГ під головуванням заступниці міського голови Наталії Кінаш.
Присутні заслухали звітну інформацію щодо здійснення заходів з питань запобігання та протидії домашньому насильству у І кварталі 2025 року.
Про облік кривдників, ТЗП, заяви і повідомлення, які надішли до Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області, виконання програми для кривдників доповіла капітан поліції Галина Серман: «Домашнє насильство, на жаль, є досить поширеним. Санкції є три: штраф, громадські роботи та адміністративний арешт. А також примусове відправлення для проходження корекційної програми за рішенням суду. З початку року щодо осіб, які вчинили домашнє насильство, не було застосовано жодної громадської роботи, жодного арешту і жодного направлення на проходження корекційної програми. По всіх статтях, які були скеровані Калуським районним відділом поліції до суду застосовувалися санкції штрафи, - зазначила представниця правоохоронних органів. - А це не має впливу на кривдника. При спілкуванні з постраждалою особою вона зазначає, що сама змушена виплачувати штрафи, які є чималими».
Всього від початку року з Калуського відділу поліції відправлено до суду 57 справ стосовно кривдників. «7 протоколів судом було прийняло рішення закрити, оскільки мова йшла про дітей і через відсутність складу злочинів. За іншими нанесені санкції статті штраф», - поінформувала Галина Серман.
Заступниця міського голови Наталія Кінаш запропонувала звернутися листом від координаційної ради до Калуського міськрайонного
суду з проханням спрямовувати кривдників на проходження відповідних Програм, а також на громадські роботи, перелік яких затверджений рішенням виконавчого комітету. «Штрафи – це не вихід», - зазначила Наталія Олександрівна. Також йшлося й про те, що серед кривдників є багато таких, які вчинюють факти насильства в сім’ї систематично.
На сьогодні лише одна особа в Калуській громаді проходить Пробаційну програму з подолання домашнього насильства, яка включає 13 занять. Зазначена особа відвідала вже п’ять з них. Про це повідомила начальниця Калуського районного відділу філії ДУ«Центр пробації» Вікторія Вільченко.
Іншими службами було поінформовано про кількість звернень від осіб, які постраждали від домашнього насильства за І квартал 2025 року: до Калуського центру соціальних служб – 88, Калуського РВП – 119 (з них 87 жінок, 23 чоловіків та 9 дітей), в лікувальні установи - 1 особа (лікувалася амбулаторно), до безоплатної правничої допомоги – 8 осіб.
До служби у справах дітей надійшло 25 повідомлень щодо дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах, в тому числі 19 повідомлень стосовно 35 дітей, які, ймовірно, постраждали внаслідок насильства.
Сектором ювенальної превенції відділу превенції Калуського РВП задокументовано 17 фактів вчинення адміністративних правопорушень, а саме: адміністративних правопорушень:13 фактів неналежного виконання батьківських обов'язків; по одному факту продажу алкогольних напоїв неповнолітнім та доведення неповнолітнього до стану сп'яніння; 2 факти вчинення домашнього насильства.
Члени координаційної ради також розглянули інші важливі питання та внесли зміни до складу «робочої групи» із запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі в Калуській МТГ.