10o

Для нас немає чужих дітей!

  • 2021.04.14 16:56
    • Соціальна сфера
  • 60

Виховання дітей – відповідальна справа. Розуміння між батьками, взаємоповага, підтримка, самореалізація, баланс сімейного та особистого життя, змістовне дозвілля, спільна участь у вихованні дітей, рівний розподіл домашньої роботи - створюють сімейне середовище, сприятливе для розвитку дитини, дотримання її прав, формування гармонійної особистості. Щаслива сім’я – це найкращий життєвий приклад для наслідування.

Відповідальність щодо виховання дітей покладена на обох батьків, незалежно від того проживають вони разом чи окремо, оскільки обов’язок здійснювати належне виховання та нагляд за дитиною є рівним для обох з них. Однак, не всі батьки належним чином виконують батьківські обов’язки. 

Станом на 23.03.2021 на обліку дітей, що опинилися у складних життєвих обставинах служби у справах дітей перебуває 41 дитина, які проживають у 23 сім’ях. З них: 14 дітей перебуває на обліку за підставою скоєння фізичного та психологічного насильства щодо дитини в сім`ї,  1 дитина – через систематичне залишення дитиною місця свого постійного проживання, решта 26 дітей перебуває на обліку за підставою проживання дитини у сім`ї, в якій батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків. 

За І квартал 2021 року на облік служби у справах дітей на облік дітей, що опинилися у складних життєвих обставинах взято 14 дітей; щодо 2 з них службою подано позов про позбавлення матері батьківських прав, 5 батьків притягнуто до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків та вчинення домашнього насильства.

Впродовж І кварталу проведено 10 профілактичних рейдів, в результаті яких виявлено:  1 порушення закладом торгівлі правил продажу алкогольних напоїв, 5 дітей, які вживали алкогольні та слабоалкогольні напої, 2 дітей у зв`язку із загрозою для життя та здоров`я було вилучено з сім`ї та тимчасово влаштовано в дитячу лікарню Калуської ЦРЛ, 7 малолітніх, які перебували в аварійному приміщенні.

Проведено обстеження умов проживання 19 сімей, в яких виховуються та проживають діти, які опинилися в складних життєвих обставинах. Крім того, за заявами, зверненнями та листами (повідомленнями) органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, громадських організацій та громадян проведено 16 обстежень матеріально-побутових умов проживання сімей.

Звертаємося до Вас із проханням, якщо Вам стало відомо про залучення дітей до найгірших форм праці (займання проституцією, використання у збройних конфліктах, жебракування, інше), проживання у сім’ї де батьки ухиляються від виконання своїх обов’язків, жорстоке поводження або насильство над дитиною а також із питань усиновлення, опіки, піклування, створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, захисту прав та інтересів дітей, звертайтесь у службу у справах дітей, телефонуйте, пишіть, не будьте байдужими до дитячої долі.

 

Інші новини