24o

Для хорошої інтелектуальної форми. У калуському геріатричному центрі відбувся артклас із живопису

  • 2024.08.09 14:55
    • Громада
    • Соціальна сфера
  • 137

У п’ятницю, 9 серпня, у Калуському геріатричному центр відбувся арт-клас із малювання.

Підопічних пансіонату навчали зберігачка фондів виставкової зали КЗ «Музейно-виставковий центр Калуської міської ради» Галина Турчик і художниця, керівниця гуртків малювання і декоративно-ужиткового мистецтва Центру художньої творчості для дітей, юнацтва і молоді Калуської міської ради Ольга Чолінська. 

Калуські мисткині уперше працюють із людьми, які перебувають у геріатричному закладі. Тому до арткласу серйозно готувалися.

— Я перекопала увесь доступний україномовний сегмент в інтернеті. Не вдалося знайти інформації, щоб хтось робив майстер-класи із живопису у геріатричних центрах, — розповідає Галина Турчик. — А ось у сусідній Польщі ця практика доволі поширена. Для мене ж ця робота цікава. Вона дає цінний досвід.

Упродовж двох годин підопічні Калуського геріатричного центру мали нагоду створити власну картину. Малювали акриловими фарбами на полотні на підрамнику. Їх не обмежували у жанрі і тематиці. 

— Ми з Ольгою не надали арткласові конкретної теми, бо я не бачили людей, із якими будемо працювати, не відчули їхнього настрою, не могли оцінити масштабів їхнього творчого мислення. А нецікава тематика може повністю відбити інтерес до творчості, — розповідає Галина Турчик. 

Усе ж, Галина Турчик і Ольга Чолінська підготували кілька варіантів на всі випадки життя, наприклад, трафарети, за допомогою яких губкою на полотні можна намалювати картину. 

— Головний принцип арттерапії — через працю рук змусити працювати мозок, — підкреслює Галина Турчак. — Тому навчання живопису і широко застосовується для людей різних категорій. У дітей воно стимулює інтелектуальний розвиток. У дорослих, зокрема, і людей поважного віку, це своєрідне «тренування» для того, щоб залишитись у хорошій інтелектуальній формі. Адже це продовжує тривалість життя.

Зараз у Калуському геріатричному центрі проживають 35 осіб. Для них не просто намагаються забезпечити комфорт і догляд, але і поліпшити емоційний стан, дати шанс на духовну віднову, психологічне розвантаження, і навіть — актуальний імідж. Тому люди, які перебувають у калуській геріатрії, із вдячністю відгукнулися на пропозицію художнього майстер-класу. Кожен створив свій, неповторний образ, підібрав жанр і техніку, вклав емоції, почуття і переживання. Створені власноруч художні роботи прикрасять місця, де проживають підопічні центру, і даруватимуть їм затишок і приємні спогади.

Інші новини