22o

Державний аграрний реєстр – електронний майданчик для взаємодії держави та агровиробників. Інструкція для фермерів по роботі з ДАР

  • 2022.12.19 10:05
    • Сільське господарство
  • 242

Що таке ДАР?

Державний аграрний реєстр (ДАР) — це автоматизована електронна система, створена Мінагрополітики з метою ефективного та прозорого залучення та розподілу усіх видів підтримки для українських аграріїв, як за кошти державного бюджету, так і у вигляді пільгових кредитів, міжнародних грантів або технічної допомоги (https://www.dar.gov.ua/).

Одразу після заповнення реєстраційної форми та надання згоди на обробку персональних даних в Аграрному реєстрі створюється персональний електронний кабінет агровиробника, до якого автоматично підвантажуються дані з інших державних реєстрів про його господарську діяльність, земельний банк, поголів’я тварин тощо.

Зокрема ДАР вже з’єднаний з Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, Державним земельним кадастром, Державним реєстром речових прав, а також із Єдиним державним реєстром тварин. При кожному вході в Кабінет інформація з реєстрів оновлюється.

В електронному кабінеті Агровиробника  у ДАР також міститься актуальна інформація про доступні для нього/неї програми підтримки. Заявки на участь у них подаються онлайн через кабінет. Крім того, система в режимі реального часу інформує агровиробника про нові можливості.

Реєстрація та подання заявок на участь у програмах підтримки в ДАР є безкоштовними.

Державний аграрний реєстр створений на виконання Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції” та постанови Кабінету міністрів України №573 від 02.06.2021 “Про функціонування Державного аграрного реєстру”.

Хто може реєструватися в ДАР?

Реєстр відкритий для всіх аграріїв України, зокрема, це:

  • виробники сільськогосподарської продукції будь-якого розміру та напряму діяльності;
  • фізична особа, ФОП або юридична особа будь-якої форми власності.

Єдина вимога: для реєстрації потрібно мати кваліфікований електронний підпис (це може бути електронний ключ від ДПС чи банку) або BankID.

Реєстрація в ДАР: покрокова інструкція

(https://www.dar.gov.ua/cards-useful/yak-zareyestruvatysia)

Крок 1. Заходимо на сайт (https://www.dar.gov.ua/) та вибираємо пункт Зареєструватися

Крок 2. Щоб зареєструватись потрібно підтягнути електронний підпис чи Банк ID. Перший ви можете виробити в Державній податковій службі України, чи, простіше, онлайн через додаток вашого банку. Другий варіант передбачає вашу авторизацію через банк, що також відбувається в режимі онлайн.

Крок 3. Далі відбувається авторизація. Після цього ви вносите ваш номер телефону та електронну адресу. На ці два ресурси прийдуть коди, які вам знову ж потрібно ввести на сайт реєстрації. Опісля цієї операції відбудеться вхід до персонального кабінету.

Крок 4. Далі Вам потрібно заповнити дані про ваше господарство: обрати напрямки діяльності, внести дані про земельні ділянки (в деяких випадках ця інформація підтягується автоматично з даних Держгеокадастру), тварини, вирощувані культури тощо. Детальніше про те, як заповнювати власні дані можете прочитати в посібнику.

Крок 5. Окремо слід внести банківські реквізити та паспортні дані для зарахування виплат.

Крок 6. Переходимо до графи «Програми підтримки». На основі введених даних про господарство, в розділі «Доступні програми підтримки» з’являться ті конкурси, участь в яких ви можете взяти. Окрім цього у графі «Потенційні програми підтримки» ви можете переглянути всі наявні ініціативи.

Про нові можливості ДАР також повідомляє вас в особисті повідомлення в кабінеті. Приходять сповіщення й на електронну пошту.

 

 

Інші новини