23o

Державні програми підтримки агросектору у 2024 році

  • 2024.02.09 12:00
    • Сільське господарство
  • 215

Цього року аграрії можуть знову скористатись державними програмами підтримки аграрного сектору. Зокрема, будуть відновлені бюджетні дотації на утримання великої рогатої худоби, кіз та овець.

   Сільськогосподарські товаровиробники з деокупованих територій, які обробляють до 120 га, зможуть отримати за один гектар 8 тисяч гривень безповоротної допомоги. Аграрії з областей, які не були окупованими, – 4 тисячі грн. Також бюджетні дотації передбачені для фермерів, які утримують корів, кіз та овець. Для аграріїв, які мають від 3 до 100 корів, передбачено 7 тисяч гривень на одну голову, тим, хто утримує до 500 голів кіз та овець - 2 тисячі на одну особину.

   Для отримання бюджетних коштів фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції повинні зареєструватися в Державному аграрному реєстрі (https://www.dar.gov.ua/). Заявка на отримання бюджетних коштів подається отримувачами через особистий електронний кабінет до Державного аграрного реєстру.

   Продовжиться реформа меліорації. В Держбюджеті на цей рік закладено 200 млн гривень на компенсацію агропідприємцям закупівлі обладнання для зрошення (дощувальні машини, прокладка труб, підведення води, закладка капельного зрошення).

   Крім того, в 2024 році запрацював Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. У підприємців, які обробляють до 500 га, з’явилася можливість отримати гарантію на кредит. Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві працює для підтримки малих та середніх фермерів і гарантує українським банкам до 50% зобов’язань фермера по кредиту.

  Позичальники можуть отримати гарантії на інвестиційні кредити терміном до 7 років, на кредити для купівлі землі до 10 років, та на обігові кошти на строк до 3 років. Сума кредиту не може перевищувати 30 млн грн.

Щоб отримати гарантії Фонду агровиробник має:

- бути зареєстрованим у Державному аграрному реєстрі (ДАР);

- мати у власності або користуванні до 500 гектарів земель;

- мати досвід господарської діяльності більше 1 року.

  Більше критеріїв для позичальників можна переглянути на сторінці Фонду➡️ https://1ll.ink/NLS8e

   Також продовжено основні програми для підтримки малих та середніх підприємців – «Доступні кредити 5-7-9»  (https://business.diia.gov.ua/marketplace/5-7-9-program/5-7-9-program) та гранти на розвиток садів і теплиць (https://diia.gov.ua/services/grant-na-teplicyu, https://diia.gov.ua/services/grant-na-sad). Максимальна сума гранту на теплиці – 7 млн гривень, на сади – 10 млн гривень.

 

 

Інші новини