-2o

Державні програми підтримки агросектору у 2023 році

  • 2023.03.10 10:03
    • Сільське господарство
  • 1053
  • Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 № 738 "Деякі питання надання грантів бізнесу" діє урядова програма «єРобота» з надання грантів аграрним підприємствам (https://dotacii2019.minagro.gov.ua/) .

Програми стосуються розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, а також тепличних господарств.

Держава фінансує до 70% вартості проекту. Гранти надаються за трьома напрямами:

- на створення або розвиток підприємств садівництва, ягідництва, виноградарства (до 400 тис. грн на 1 гектар);

- на створення або розвиток тепличного господарства (до 7 млн грн);

- на створення або розвиток переробних підприємств (до 8 млн грн).

Подати заявку з бізнес-планом або планом посадки можна на порталі Дія diia.gov.ua (https://diia.gov.ua/services/grant-na-sadhttps://diia.gov.ua/services/grant-na-teplicyu ).

Ощадбанк є уповноваженим банком програми. Менеджер банку може надати консультацію щодо умов програми та оформлення заявки.

У разі погодження проекту грантові кошти буде перераховано на окремий рахунок учасника в Ощадбанку. Саме з цього рахунку мають фінансуватись витрати, передбачені проектом. Обов’язковою умовою програми є створення нових робочих місць і сплата податків, зборів та обов’язкових платежів.

Грантові кошти не є безповоротними. Учасник має виконати всі умови програми. 

   Постановою Кабінету Міністрів України від 16.08.2022 № 918 затверджено «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції» (https://cutt.ly/4XLPbOI).

Порядком визначено напрями та механізми державної підтримки у 2022-2023 році, а саме:

- бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності - у розмірі 3100 грн на 1 га, але не більше 372000 грн для одного отримувача;

- спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності надається на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача, ідентифікована та зареєстрована відповідно до законодавства станом на дату подання заявки - у розмірі 5300 грн на одну корову, але не більше 530000 грн для одного отримувача.

  Для отримання бюджетних коштів фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції повинні зареєструватися в Державному аграрному реєстрі (https://www.dar.gov.ua/). Заявка на отримання бюджетних коштів подається отримувачами через особистий електронний кабінет до Державного аграрного реєстру.

  Отримувач повинен мати у власності та/або користуванні від 1 до 120 га земель сільськогосподарського призначення або мати у власності від 3 до 100 голів великої рогатої худоби (корів), ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства.

  У 2023 році залишається чинною програма пільгових кредитів «5-7-9», координована Міністерством фінансів України. У Держбюджеті передбачено кошти і аграрії можуть нею скористатися. Дізнатись про програму детальніше можна за наступним посиланням https://5-7-9.gov.ua/.

Надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства

Надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва, виноградарства

 

 

Інші новини