18o

Народні депутати України, члени міжфракційного об’єднання «ВПО України», в рамках робочої поїздки до Калуша відвідали прихистки для переселенців

  • 2023.08.17 16:24
    • Громада
    • Все для внутрішньо переміщених осіб
    • Трансляції
    • Фото
  • 917

 Як живуть ВПО у прихистках Калуської громади? – цікавились народні депутати. 16 серпня народні депутати України, члени міжфракційного об’єднання «ВПО України», в рамках робочої поїздки до Калуша відвідали прихистки для переселенців.

   На території нашої громади фунціонує три шелтери (всього у Калуському районі 7), у яких замешкали загалом 85 осіб (з них – 24 дитини). Спершу завітали до Боднарова. Тут, на другому поверсі відремонтованої зусиллями благодійників будівлі мешкає 21 особа (з них четверо дітей). Це найновіший калуський шелтер, відкритий пів місяця тому.

Депутати, представники обласної та місцевої влади оглянули житлові кімнати та побутові приміщення, поспілкувалися з мешканцями. Пан Ігор розповів, як зі своєю 85-річною мамою-інвалідом, втікаючи від війни, змушений був залишити власне житло у рідному Торецьку на Донеччині. Їх безоплатно прихистили добрі люди, боднарівчани. А з першого серпня вони отримали власний дах над головою, за що вдячні усім причетним. Умовами проживання дуже задоволені.

Цього ж дня гості побували у найбільшому калуському шелтері, розташованому на базі колишнього дитсадка «Теремок». Тут знайшли свою, хоч і тимчасову, домівку 44 внутрішньо переміщені особи, з них 16 - діти. Серед мешканців - багатодітна мама, яка виховує шістьох дітей. А нещодавно кількість жителів прихистку збільшилась – у переселенки з Харківщини народилась донечка. Першим у громаді відкрили шелтер, який функціонує в селі Мостище - тут проживають 20 мешканців, з них 4 дитини.

Однак, на цьому потенціал Калуша щодо забезпечення переселенців тимчасовим житлом не вичерпується. В місті є можливість відкрити ще два потужні шелтери: на базі давно недіючих дошкільних установ «Зірочка» і «Світанок». І є потенційні доброчинці, готові власним коштом облаштовувати пустуючі, наразі, споруди. Посприяти у вирішенні цієї проблеми нардепів закликав міський голова Калуша Андрій Найда.

Інші новини