Вчора, 8 липня, під головуванням заступниці міського голови Наталії Кінаш відбулося засідання міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.
Першочергово мова йшла про розробку, створення та представлення гендерного профілю Калуської громади. Цей документ – перший крок до систематичного моніторингу гендерної ситуації в громаді. Над збором інформації і координацією заходів працював сектор у справах сім'ї та гендерної політики управління соціального захисту населення Калуської міської ради, які аналізувала ГО «Д.О.М.48.24».
– Ми також збирали та аналізували інформацію з різних джерел, щоб сформувати комплексні висновки та рекомендації, – розповіла проектна менеджера ГО «Д.О.М.48.24» Юлія Князюк, яка з командою працювала над розробкою гендерного профілю. – Гендерний профіль слугуватиме відправною точкою для подальшої адаптації рекомендацій та розробки конкретних заходів, спрямованих на покращення гендерної рівності в Калуській громаді.
Наталія Захарова, голова правління ГО "УФРА" та ГС "Прикарпатський промисловий кластер", наголосила про обов'язковість створення гендерних паспортів і профілів громади для бюджетування програм громади і залучення інвестицій чи грантових коштів в громаду.
Серед найбільш критичних гендерних нерівностей, виявлених фахівцями ГО, було відзначено: надсмертність чоловіків працездатного віку; низька представленість чоловіків у соціальних сферах; проблеми домашнього насильства; гендерна сегрегація в економіці та ін..
Також члени Міжвідомчої ради заслухали статистичну та аналітичну звітність щодо виконання заходів з питань запобігання і протидії торгівлі людьми у першому півріччі поточного року. Обговорено план проведення інформаційно-просвітницької кампанії до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, що відзначається 30 липня.
Заплановано низку заходів:
- 22 липня у Калуській міськрайонній філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості відбудеться семінар «Запобігання нелегальній зайнятості, торгівлі людьми»;
- 29 липня у жіночій консультації – інтерактивна бесіда для вагітних жінок «Торгівля жінками та дітьми: як уберегтися від небезпеки?».
- 30 липня у Центрі зайнятості пройде семінар «Нелегальна трудова міграція, запобігання трудовій та сексуальній експлуатації, торгівлі людьми».
- 30 липня фахівці Калуського міського центру соціальних служб проведуть тренінг «Торгівля людьми як суспільна небезпека» та ін.
Окрему увагу приділили єдиному обліку багатодітних сімей Калуської громади за перше півріччя 2025 року.
Станом на 1 липня в управлінні соціального захисту населення на обліку налічується 719 багатодітних сімей, в яких виховується 2308 дітей. З початку року 57 сім’ям вперше встановлено статус багатодітної. Зараз 16 багатодітних сімей перебувають на обліку Калуського міського центру соціальних служб як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах. Станом на 1 липня 294 сім'ї отримують державну допомогу на дітей, що виховуються в багатодітних сім'ях. Розмір цієї допомоги становить 2100 гривень щомісячно на третю і кожну наступну дитину до досягнення ними 6-річного віку. Додатково 12 сімей отримують допомогу одиноким матерям, а 45 сімей – допомогу як малозабезпечені. На обліку також перебуває 29 багатодітних сімей з числа внутрішньо переміщених осіб.
На завершення засідання учасники обговорили питання, пов'язані з реалізацією Державної стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2030 року, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02.05.2025 р. № 439. А також отримали запрошення на одноденний, сертифікований тренінг «Сексуальне насильство під час війни: ефективна комунікація з постраждалими, стабілізація емоційного стану фахівця та міждисциплінарна співпраця працівників різних галузей", який відбудеться в м.Калуші 29 липня.